Kazimiero Barėno literatūrinė premija – Virginijai Rimkaitei

Sausio 12 d. (penktadienį) 16 val. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos (Respublikos g. 14) konferencijų salėje vyks Kazimiero Barėno literatūrinės premijos teikimo šventė. Jau devintosios Kazimiero Barėno premijos laureate tapo jaunoji rašytoja Virginija Rimkaitė už debiutinę apysaką „21 a“.

Šventėje dalyvaus laureatė Virginija Rimkaitė, laudaciją skaitys rašytoja, literatūros kritikė Renata Šerelytė.

Virginija Rimkaitė – 2017 metų Lietuvos rašytojų sąjungos rengiamo „Pirmosios knygos“ konkurso laureatė. Gimė Vilniuje, Klaipėdos universitete baigė lietuvių filologijos ir režisūros bakalauro bei teatrologijos magistro studijas. 2016 m. jos pjesė „Virimo temperatūra 5425“ tapo Lietuvos nacionalinio dramos teatro dramaturgijos konkurso „Versmė“ laimėtoja, pagal ją 2017 m. režisierius Artūras Areima pastatė spektaklį. Šiuo metu gyvena Klaipėdoje, studijuoja fotografiją.

Pokalbyje apie kūrybą ir pasaulėžiūrą Virginija sako: „Įžengėme į XXI amžių palaidoję tiek sūnų, tiek tėvą, panaikinę hierarchiją ir pašalinę iš gyvenimo ritualą bei vertikalės ritmą. Ne pirmas kartas, kai žmogus nužudo dievą – tokių procesų jau yra buvę ir ne sykį. (...) Galima gyventi ir šitaip, bet aš manau, kad nemokame: atsiradusi anarchija nieko nekuria, tik ardo. Man atrodo, gyvendami šiame pasaulyje ir sukdamiesi ratu, pabėgę nuo maldos ir kitų senų ritualų, praradome ramybę ir tvarką. Tykiai ramiai atsėlino chaosas.“ Visą pokalbį su Marijumi Gailiumi skaitykite „Literatūroje ir mene“.

Pasak literatūrologės Jūratės Čerškutės, Virginijos Rimkaitės apysakoje „21 a“ yra tai, ko lietuvių literatūrai stinga – skaidraus, aiškaus, koncentruoto ir kryptingo, neužsismulkinusio kalbėjimo. Trumpo sakinio, geliančio egzistenciškai iki geluonies.

Kazimiero Barėno premijos laureatė išrinkta net iš septynių jaunųjų autorių. Laureatą rinko Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos direktorė Rima Maselytė, rašytoja, literatūros kritikė Renata Šerelytė, istorikas, rašytojas dr. Tomas Vaiseta, literatūros kritikas Saulius Vasiliauskas, poetė Elvyra Pažemeckaitė.

Premija įsteigta lietuvių išeivijos Didžiojoje Britanijoje veikėjų, kraštiečių Marijos ir Kazimiero Barėnų sumanymu paskatinti jauną gabų prozininką, skiriama už per pastaruosius dvejus metus išleistą geriausiai vertinamą jauno autoriaus (iki 35 metų) prozos knygą. Premijos steigėjas – Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka.

Kazimiero Barėno literatūrinės premios teikimo nuostatai

Kviečiame į įdomią pažintį!

Joanos Sribaliūtės fotografija

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos
Kultūrinių renginių ir leidybos skyrius