Apie Dzūkiją ir dzūkus

Gruodžio 14 d. (ketvirtadienį) 17 val. bibliotekoje (Respublikos g. 14) vyks vakaras „Apie Dzūkiją ir dzūkus". Dzūkija, dar Dainava vadinama, garsėja savo dainomis, krašto grožiu, linksmais žmonėmis. Tuo įsitikins kiekvienas, atėjęs į šį renginį.

Vakaro metu išgirsite šio krašto folklorą ir originalią nūdienos dzūkų kūrybą, sužinosite, kokie šio krašto ypatumai, tradicijos, papročiai.

Renginyje dalyvaus asociacijos „Vilniaus dzūkuliai" pirmininkas, poetas Juozas Žitkauskas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė, dainininkė Veronika Povilionienė, kompozitorius Saulius Labanauskas-Saulius Spindi. Vakare liesis dzūkiška šneka, skambės dainos, bus gražaus bendravimo.

„Visi suvejį pamacysim, kap atrodo pyrmusyk išlaistas „Dzūkų kalendorus 2018" ir kompakcinė plokštelė „Vai tu girala: dainuoja Petras Zalanskas, groja Saulius Spindi", – dzūkiškai porino tikrų tikriausia dzūkė, šio renginio vedėja Lionė Lapinskienė. Šį vakarą ji ves kartu su panevėžiške Elvyra Pažemeckaite.

Dzūkų kalendoriaus sudarytojas J. Žitkauskas sako, kad šis leidinys – ne tik atliks savo tiesioginę funkciją, bet ir bus įdomus paskaityti, nes čia sudėta informacija apie žymius Dzūkijos žmones, būsimus renginius, dzūkiškų žodžių žodynėlis, valgių receptai. Pirmąkart išleistas toks kalendorius propaguos šio krašto kultūrą, o jį pristatysiantis J. Žitkauskas paskaitys ir dzūkiškai parašytos savo poezijos.

Mėgstantis eksperimentuoti, naujų skambesių ieškantis kompozitorius Saulius Labanauskas-Saulius Spindi pristatys naują albumą „Vai tu girala", kurioje modernią muziką sujungė su senosiomis dzūkų dainomis, atliekamomis Petro Zalansko. Gimęs ir visą gyvenimą Mardasavo kaime gyvenęs P. Zalanskas – lietuvių tautosakos ir etnografinės medžiagos pateikėjas, talentingas liaudies dainininkas, improvizatorius.

Kviečiame visus, neabejingus Dainavos kraštui, o labiausiai čia gyvenančius dzūkus!

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos

Kultūrinių renginių ir leidybos skyriaus informacija