Bibliotekos klubai – prasmingam laisvalaikiui bendraminčių apsuptyje

Ką veikti ilgais žiemos vakarais? Leiskite pasufleruoti – ieškokite šaunios bendraminčių kompanijos ir tirpdykite nuobodulį prasminga veikla. Bibliotekoje veikiantys klubai yra ne tik puikus priešnuodis prieš vienatvę, bet ir turiningo laiko garantija.

Bitės knygų klubas

Prieš dvejus metus įsikūręs Bitės knygų klubas vienija bendraminčius, kurie mėgsta skaityti ir nori pasidalinti potyriais ir įžvalgomis apie perskaitytas knygas. Susitikimų metu aptariamos pripažintos, kritikų įvertintos knygos, kurias išsirenka patys Knygų klubo nariai. Klubo susitikimus veda energingoji Panevėžio KTU dėstytoja Jūratė Baltušnikienė. Pasak jos, šis klubas skatina skaityti lėtai, atidžiai, ne „ryti“ knygas, o išgyventi jas. „Klubas ugdo ir narių literatūrinį skonį bei diskusijų kultūrą“ – priduria ji.

Jeigu knygų klubai jums skamba nuobodokai, galime užtikrinti, kad šiame klube veiksmo netrūksta. Be diskusijų ir literatūrinių protmūšių klube vyksta susitikimai su įdomiais žmonėmis. Klubo nariai lankosi edukacinėse programose, vyksta į literatūrines ekskursijas, eina į kino teatrą žiūrėti perskaitytų knygų ekranizacijų.

Šiuo metu klubas skaito Bruno Schulz’o novelių rinkinį „Cinamoninės krautuvės“. Šią knygą skaitytojai aptarinės sausio 8 d. susitikime.

Klubas renkasi kiekvieno mėnesio antrą antradienį 17.15 val. bibliotekos Menų skaitykloje.

Kontaktas pasiteiravimui: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

Pašnekesių klubas LET’S TALK

LET’S TALK – tai erdvė, kurioje anglų kalba virsta gyvu instrumentu bendrauti. Užsiėmimai skirti visiems, kurie nepaisant begalės pastangų – kursų, vadovėlių ir gramatikos lentelių – vis dar nedrįsta užkalbinti užsieniečio gatvėje. Kurie myli anglų kalbą ir nori, kad ji „neapdulkėtų“ nevartojama. Kurie siekia įtvirtinti tai, ką išmoko kalbos kursuose. Aktualios temos diskusijoms, žaidimai, kūrybinės užduotys įtraukia, kviečia improvizuoti ir augina pasitikėjimą savimi. Šių susibūrimų metu ne vien patobulinsite anglų kalbos įgūdžius, bet kartu turiningai praleisite vakarą. Kiekvienas susitikimas – tai naujas nuotykis, nauja tema, naujas iššūkis.

Susitikimus veda bibliotekos kultūrinės veiklos vadybininkė Aušra Marija Narbutė, ne vienerius metus dirbusi anglų kalbos dėstytoja ir angliškų pašnekesių grupės organizatore Vilniuje. Pasak renginių sumanytojos, ši idėja kilo pastebėjus, kad studentai, kurie demonstruoja puikias žinias klasėje, sutrinka, kai tenka angliškai kalbėti gyvenimiškose situacijose, su nepažįstamaisiais. Gausus lankančiųjų būrys patvirtina, kad šie užsiėmimai išties reikalingi.

Klubas renkasi kiekvieną trečiadienį 17.15 val. bibliotekos Menų skaitykloje.

Kontaktas pasiteiravimui: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

Senjorų klubas

Šis klubas – tai naujiena bibliotekoje. Idėją organizuoti senjorų laisvalaikio pomėgių klubą, kur patys dalyviai taptų ir savanoriais, bibliotekos darbuotojos parsivežė iš Kelno bibliotekos Vokietijoje. Dažnai į pensiją išėjęs žmogus tarsi praranda socialinį identitetą, pasijunta nebereikalingas, o juk galėtų būti atvirkščiai. Daugybė metų darbo ir gyvenimiškos patirties yra tikras lobynas, kuriuo verta dalintis.

Tikimasi, kad laikui bėgant vis daugiau senjorų įsitrauks į klubo veiklą ir paįvairins ją savo unikaliais talentais, įvaldytais hobiais. Per pirmąjį prieššventinį susitikimą susirinkusieji gamino rankų darbo atvirukus patiems artimiausiems. Antrasis susitikimas, kuris vyks sausio 8 d. 10 val., kvies diskutuoti apie kintančias švenčių tradicijas ir užsiimti rankdarbiais. Kitų susitikimų temos ir veiklos priklauso tik nuo savanorių fantazijos. Galima rengti kūrybines dirbtuves, muzikines valandėles, paskaitas, diskusijas, protmūšius, poezijos skaitymus – svarbiausia susitikti ir dalintis.

Klubas renkasi kiekvieno mėnesio antrą antradienį 10 val. bibliotekos kavinėje.

Kontaktas pasiteiravimui: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

Jaunimo knygų klubas

Sausio pabaigoje duris atvers ir Jaunimo knygų klubas. Čia burtis kvies jaunimo pamėgtos knygos, ekranizacijos, žaidimai, diskusijos ir daug kitų netikėtumų. Energija ir džiaugsmu trykštanti Atviros jaunimo erdvės kuratorė Malvina Zimblienė pasirūpins, kad klubas įtrauktų net tuos, kurie iki šiol bodėjosi skaitymu.

Kontaktas pasiteiravimui: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.   

O jeigu jūs turite įdomių pomėgių ar netikėtų idėjų, nelaikykite jų stalčiuje. Susisiekite su mumis ir gal tai taps dar vienu šauniu klubu!

Kontaktas pasiteiravimui ir pasiūlymams: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.