J. Miltinio teatro aktorė G. Šepliakovaitė apie meilę poezijai, jaudulį ir dalyvavimą festivalyje „Mano senas drauge...“

Pasidžiaugti užaugusiais jaunaisiais dainuojamosios poezijos atlikėjais – išsaugojusiais meilę kūrybai, gebėjusiais atrasti įvairias meninės saviraiškos formas, gali septintą kartą organizuojamo Lietuvos moksleivių dainuojamosios poezijos festivalio – konkurso „Mano senas drauge“ organizatoriai.

Meilė poezijai ir asmenybės paieškos

Mintimis apie dalyvavimą IV-ame „Mano senas drauge...“ festivalyje–konkurse pasidalino buvusi Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos auklėtinė Greta Šepliakovaitė. 2015 metais jai suteiktas pagrindinis prizas „Grand Prix“ ir I vietos diplomas už dainuojamosios poezijos atlikimo brandą. G. Šepliakovaitė Elenos Mezginaitės konkurse dalyvavo ne vieną kartą: „Turbūt dėl to, jog jaučiu didelę meilę šios poetės darbams. Kurdama dainas pagal jos eiles, savyje atradau moteriškumą, kuris buvo bebręstantis, bet neturėjo vietos pasireikšti“, – sako G. Šepliakovaitė.

Vienos iškiliausių Aukštaitijos poečių E. Mezginaitės eilėraščiai ne vienam lengvai atpažįstami, artimi – juk poetės kūryboje įamžinta tai, kas išgyventa, jausta. Todėl, viena esminių festivalio idėjų – skleisti žinią apie Elenos Mezginaitės kūrybos savitumą, priminti apie poetę, tapusią įkvėpimo šaltiniu ne vienam dainų autoriui ir atlikėjui. Festivalio dalyviams suteikiama vienintelė sąlyga ir maloni užduotis – vienai iš autorinių dainų pasirinkti Elenos Mezginaitės tekstą. Šis kūrinys vertinamas atskirai, jam skiriamas ypatingas apdovanojimas „Už Elenos Mezginaitės poezijos muzikinę interpretaciją“. Kompetentinga komisija taip pat vertina tekstų muzikinę interpretaciją, kūrinio ir atlikimo įtaigumą, atlikimo profesionalumą, kūrybos originalumą.

Jaudulys, abejonės ir ateitis teatro scenoje

Abejojantys savo talentu ir dar neužpildę dalyvio anketos turėtų jaustis drąsiau. G. Šepliakovaitė pripažįsta, jog ir ji kartais abejodavo savo gebėjimais: „Į Panevėžyje vykstantį Elenos Mezginaitės konkursą visada važiuodavau su dideliu noru, bet tuo pačiu jausdavau didelį jaudulį. Tačiau užlipus ant scenos, palikdavau visas mintis, kurios sako: „tu tuoj suklysi“, „dabar tu nežinai, koks antras stulpelis“, „ar tikrai žinai, koks sekantis akordas?“ Manau, kad scenos žmonės supranta, apie ką kalbu“, – sako G. Šepliakovaitė. Jos pavyzdys skatina nuvyti baimes šalin ir įkvepia kurti.

O kurgi ji dabar? G. Šepliakovaitė teigia niekada nepagalvojusi, kad būtent Panevėžys jai taps toks svarbus. „Šiandien labai dažnai atvykstu čia. Kadangi esu Lietuvos muzikos ir teatro akademijos ketvirto kurso vaidybos studentė, Juozo Miltinio dramos teatre atlieku pagrindinį vaidmenį spektaklyje „Roberto Zucco“. Keistas jausmas užlipti ant tos pačios scenos su visai kita patirtimi, pakitusiu mąstymu, tikėjimu, žvilgsniu“, – sako jauna menininkė.

Elenos Mezginaitės kūrybos aktualumas

G. Šepliakovaitė įsitikinusi E. Mezginaitės kūrybos unikalumu ir svarba: „Noriu visiems dalyvaujantiems ir mąstantiems apie tai, pasakyti: šios moters eilės pilnos gyvenimiškos patirties, jautrumo, meilės, kuri yra labai vertinga jaunam, ieškančiam žmogui“, – pabrėžia aktorė.

Kaip „melodijos vėjy“, kurios ieškoma viename iš E. Mezginaitės eilėraščių, kviečiame ieškoti sau artimos E. Mezginaitės minties, užpildyti dalyvio anketą ir prisidėti prie poetės atminimo išsaugojimo ir dainuojamosios poezijos žanro skleidimo.

Renginys vyks 2018 m. lapkričio 29 d.

Festivalio-konkurso nuostatai
Dalyvio paraiška-klausimynas

Organizatoriai ir partneriai: PAVB Juozo Urbšio visuomeninės minties ir kultūros centras, Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazija, Panevėžio muzikinis teatras.

Nuotraukose – festivalio akimirkos;
scena iš spektaklio „Roberto Zucco“ (Tado Povilonio nuotr.)