Vokiečių kalbos mokėsi žaisdami, bendraudami ir žiūrėdami filmus

Spalio 22–27 dienomis Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vyko kultūriniai-švietimo renginiai, skirti vokiečių kalbos savaitei „Ö kaip vokiškai?“.

Vokiečių kalbos savaitė bibliotekoje organizuojama jau antrus metus iš eilės, siekiant sudominti moksleivius vokiečių kalba, populiarinti ir skleisti lankytojams vokiečių kalbos žinias ir kultūrą bei suburti vokiečių kalbos mylėtojus.

Bibliotekos pažinimo erdvėje moksleiviams, besimokantiems vokiečių kalbos, organizuoti edukaciniai užsiėmimai „Lerne Deutsch mit Spaβ“. Netradicinėse pamokose interaktyvūs žaidimai, dėlionės, kryžiažodžiai bei kitos kūrybinės užduotys ir veiklos nepaliko abejingų, įtraukė tiek jaunesniuosius vokiečių kalbos besimokančius moksleivius, tiek gimnazistus.

Bibliotekoje įvyko aštuoni edukaciniai užsiėmimai, kuriuose iš viso dalyvavo 124 moksleiviai iš Panevėžio miesto Juozo Balčikonio gimnazijos, „Vyturio“ progimnazijos, Margaritos Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokyklos, Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro, Panevėžio rajono Raguvos gimnazijos.

Šių užsiėmimų tikslas buvo per skirtingas veiklas pažadinti vaikų ir jaunimo kūrybingumą, paskatinti juos mokytis vokiečių kalbos be streso ir įtampos, tiesiog žaidžiant, bendraujant tarpusavyje ir panaudojant išmaniąsias technologijas.

Džiugu, kad tokios pamokos visiems patiko ir jų laikas prabėgo nepastebimai greitai. Visi šaunūs edukacijų dalyviai buvo apdovanoti prizais bei saldumynais, kuriuos skyrė Vokietijos Federacinės Respublikos Ambasada bei Goethe‘s institutas ir kiti projekto rėmėjai.

Miesto bendruomenę visą savaitę kvietėme į bibliotekoje vykusias nemokamas vokiško nekomercinio kino peržiūras. Filmai demonstruoti vokiečių kalba su lietuviškais subtitrais.

Spalio 22-27 dienomis žiūrovai susipažino su šiais vokiečių režisierių vaidybiniais filmais: Annos Zohros Berrached – „24 savaitės“, Feo Aladag - „Svetima“, Maren Ade - „Tonis Erdmanas“, Fatih Akin - „Kitoje pusėje / Rojaus pakrašty“. Vokiečių kalbos savaitės renginius baigėme režisieriaus Eli Roland Sachs dokumentinio filmo „Brolis Jakobas“ peržiūra.

Esame dėkingi Goethe`s institutui ir Baltijos filmų archyvui, suteikusiems galimybę supažindinti mūsų lankytojus su naujausiais, aktualiausias šiuolaikinio gyvenimo problemas gvildenančiais vokiečių režisierių filmais.

Vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai?“ – graži iniciatyva, projektas, į kurį įsitraukė daugiau kaip 200 įvairių Lietuvos įstaigų ir organizacijų.

Parengė
Jolanta Sriubienė,
Menų skaityklos vyr. metodininkė