PAVB bibliotekininkai tarptautinės patirties semsis Kroatijoje

Biblioteka toliau vykdo programos „Erasmus+“ projektą „Tarptautinė kvalifikacija novatoriškoms bibliotekų idėjoms 2“. Rugsėjo 17–21 d. grupė PAVB darbuotojų lankysis Kroatijos Rijekos miesto bibliotekoje.


Tai – jau antrasis darbo stebėjimo vizitas šiame projekte. Pirmasis vyko 2018 m. balandžio 23–27 d. Vokietijos Kelno viešojoje bibliotekoje.

Darbo stebėjimo vizito Rijekos miesto bibliotekoje dalyvės kartu su kitais G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos darbuotojais gilino užsienio kalbos žinias. Anglų kalbos užsiėmimus, kaip ir rengiantis vizitams į Helsinkio, Aarhus, Kelno viešąsias bibliotekas, vedė anglų kalbos lektorė Liucija Šiaučiūnienė. Mokymuose dalyvavo ne tik tie bibliotekininkai, kurie rugsėjo 17–21 d. lankysis Rijekos miesto bibliotekoje, bet ir Bibliotekos specialistai besirengiantys dalyvauti atrankos konkurse į darbo stebėjimo vizitą Amsterdamo bibliotekoje (šis vizitas numatytas 2019 m. pavasarį).

Didelis dėmesys projekte skiriamas bibliotekininkų kultūriniam pasirengimui. Rugsėjo 14 d. vyko kvalifikacinis užsiėmimas, kurio metu projekto „Tarptautinė kvalifikacija novatoriškoms bibliotekų idėjoms 2“ administravimo grupės narė, atsakinga už ryšius su užsienio bibliotekomis Virginija Švedienė supažindino su Kroatijos bibliotekų sistema, jų vaidmeniu ir svarba šalies gyventojams, aktualijomis ir vizijomis. Neišvengiamai kalbėta ir apie iššūkius, su kuriais dėl istorinių šalies įvykių, bendros pasaulinės krizės teko ir dar šiandien tenka susidurti Kroatijos bibliotekoms. Susirinkusiems bibliotekininkams buvo pristatyta Rijekos viešoji biblioteka, jos pagrindiniai projektai, paslaugos. Biblioteka yra pelniusi du tarptautinės EIFL organizacijos apdovanojimuskūrybišką informacinių ir komunikacinių technologijų pritaikymą bibliotekos paslaugose. Papasakota apie bibliotekos savanorių veiklas, jų reikšmingą pagalbą bibliotekų specialistams edukacijose, mokymuose, bibliotekos veiklose už jos ribų. Supažindinta su Rijekos bibliotekos sėkmingomis partnerystėmis (ypač su Rijekos universitetu), kurių dėka didele dalimi įmanoma bibliotekos išskirtinė veikla.

V. Švedienė kolegoms pristatė ir išskirtinius Rijekos bibliotekos skyrius, tokius kaip American Corner Rijeka, kuriame bus lankomasi darbo stebėjimo vizito metu. Supažindinta ir su įdomiausiais Rijekos miesto kultūros objektais, tradiciniais renginiais.

Į Rijekos miesto biblioteką vykstančios PAVB darbuotojos Toma Apynytė-KirslienėGreta RatkutėGitana Užkurėlienė, Jūratė Žmoginienė  domėsis suaugusiųjų švietimo galimybėmis Kroatijos bibliotekoje: edukacinėmis programomis, mokymais gyventojams, Rijekos bibliotekos projektais, skatinančiais įvairaus amžiaus lankytojų kūrybiškumą.
Į darbo stebėjimo vizitą įtrauktas Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos pristatymas – supažindinimas su jos paslaugomis, vykdomais projektais, partnerystėmis. Tikimasi pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su Rijekos miesto biblioteka.

Kultūrinio pasirengimo paskaitoje dalyvavę PAVB bibliotekininkai į Rijeką vykstančių kolegių prašė pasidomėti ir kitomis Kroatijos bibliotekininkų veiklos sritimis – profesinės kvalifikacijos kėlimo sistema, Kroatijos bibliotekininkų asociacijos veikla, Rijekos bibliotekos atliekamais tyrimais ir kt.

Švietimo mainų paramos fondo finansuojamas projektas „Tarptautinė kvalifikacija novatoriškoms bibliotekų idėjoms 2“ vykdomas  Erasmus+ programos suaugusiųjų švietimo kategorijoje, todėl keturios vizito dalyvės domėsis Rijekos bibliotekoje vykdomomis  kūrybinėmis veiklomis, paremtomis informacinių technologijų naudojimu, skaitymo skatinimo veiklomis, skirtomis būtent suaugusiems lankytojams. Po vizito numatoma tarptautinės patirties sklaida seminaruose Panevėžio regiono bibliotekininkams. Dalyvių darbo stebėjimo vizito užduotyse taip pat numatyta, jog remiantis surinkta informacija, bus parengtos edukacinės/mokymų programos, kurios bus pritaikytos tikslinėms gyventojų grupėms.

Virginijos Švedienės nuotraukos

Informaciją parengė
Virginija Švedienė
Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.