Kviečiame pirmiesiems pamatyti būsimojo albumo „Neregėta Lietuva" nuotraukas!

Nuo liepos 16 dienos  Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos II a. ekspozicijų erdvėse galėsite pamatyti fotomenininko Mariaus Jovaišos fotografijas iš rengiamo naujo albumo „Neregėta Lietuva“.

Naujoji „Neregėta Lietuva” pristatys mūsų šalį trimis skirtingais kampais: kaip atrodo mūsų kraštas, kokį reikšmingą paveldą atsinešame iš praeities ir kokią ateitį siekiame sukurti. Kraštovaizdžio dalis įspūdingais oro fotografijos kadrais pristatys gražiausius miestų ir miestelių, ežerų ir upių vingių, jūros ir kopų vaizdus.

„Išmanioji” knygos dalis aprėps mokslinių tyrimų, modernaus dizaino, inovacijų, informacinių technologijų, robotikos, lazerių, optikos ir biotechnologijų sritis. Į visa tai bus įterptos meninės verbų, margučių, užgavėnių kaukių, vėtrungių, archeologinių radinių ir kiti nuostabaus Lietuvos paveldo kadrai.

Dalis nuotraukų nufotografuotos pasitelkiant dabar populiarias bepilotes skraidykles – dronus, o ypač smulkiems objektams reikėjo net mikroskopo. Skraidyklių prireikė kuriant pirmąją dalį apie Lietuvos gamtą. Pasak M. Jovaišos, kraštovaizdžiai buvo ir yra neatsiejama „Neregėtos Lietuvos“ dalis. Tačiau jo pagrindinė idėja buvo papildyti albumo kuriamą įspūdį apie Lietuvą naujomis asociacijomis.

Kviečiame pirmiesiems pamatyti būsimojo albumo nuotraukas!

Paroda veiks iki liepos 27 d.

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos
Kultūrinių renginių ir leidybos skyrius