Knygų lentynoje – Europos pamokos

Vasarą pagilinti žinias apie Europos Sąjungos šalis galima ne tik keliaujant. Daug įdomios ir naudingos informacijos rasite užsukę į Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešąją biblioteką, Periodikos skaityklą. Čia Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje iniciatyva įrengta lentyna, kurioje gausu įvairių leidinių apie Europos Sąjungą.

Perskaitę „Pažinkime Europą!”, per šį žemyną bus pakeliavę ir geografiškai, ir istoriškai, sužinoję apie Europos gamtą, klimatą, miestus, svarbiausius įvykius. Leidinys, skirtas jauniesiems skaitytojams, bet ne mažiau vertas paskaityti jų mokytojams. Patraukliai, su daugybe smagių užduočių, viktorinų jaunimui apie Europos Sąjungą pasakoja leidiniai: „ES ir AŠ“, „Europa. Žurnalas jaunimui“.

„12 Europos pamokų“ – solidesnio amžiaus skaitytojams skirtas leidinys, kuriame gvildenama ES konkurencija globalizuotame pasaulyje, imigracijos suvaldymas, Europos vaidmuo pasaulio arenoje ateityje, euro ateitis. Šias temas nagrinėja ES ekspertas Paskalis Fontenas (Pascal Fontaine).

Kiekvienas skaitytojas pagal amžių, akiratį, dominančias temas tikrai ras ką pasirinkti iš siūlomų leidinių gausos. Juolab, kad leidėjai net sudėtingiausias problemas sugeba pateikti patrauklia forma.

Kviečiame ne tik skaityti, bet ir išbandyti jėgas stalo žaidimе „Europa“, kurį žaisdami pažinsite Europos šalių kultūrą ir pasitikrinsite žinias apie Europos Sąjungą.

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje atstovauja visai Europos Komisijai mūsų šalyje. Ji teikia informaciją Lietuvos visuomenei ir žiniasklaidai apie EK veiklą, pozicijas ir planus, organizuoja renginius ir įvairius projektus; informuoja Europos Komisiją apie procesus, nuomones ir įvykius mūsų šalyje; rengia ir koordinuoja EK narių ir pareigūnų vizitus Lietuvoje.

Kartu su valstybinėmis institucijomis, nevyriausybinėmis organizacijomis, akademinėmis įstaigomis atstovybė rengia konferencijas, seminarus, parodas, knygų pristatymus, organizuoja apskrituosius stalus. Kasmet per partnerius ir informacijos tinklą EK atstovybė inicijuoja įvairius teminius renginius ir informacines kampanijas, kuriose akcentuojami visai Europai svarbūs klausimai, pavyzdžiui, energetika ir klimato kaita, ūkio augimas ir užimtumas, migracija ir kt.

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos
Kultūrinių renginių ir leidybos skyrius