Edukacijos vasarą – ateik, sužinok, sukurk

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka kviečia moksleivius vasaros atostogų metu pasinerti į edukacijų šėlsmą. Linksmai ir įdomiai leisti laisvalaikį, sužinoti daug naujo, išlaisvinti savo fantaziją.

Kviesdami į edukacines programas, prisijungiame prie iniciatyvos ATVERK DURIS VASARAI 2018, kurią trečius metus iš eilės skelbia Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Edukacines programas galite atsisiųsti pdf formatu.

logo - PAVB Centriniai rūmai, Respublikos g. 14

Centrinių rūmų Pažinimo erdvėje
Respublikos g. 14

Birželio ir liepos (iki 26 d.) mėnesiais, antradieniais–ketvirtadieniais nuo 11 val. – užsiėmimai „Robotika bibliotekoje“. Mokysimės konstruoti ir programuoti autonominius LEGO Mindstorm EV3 robotų modelius. Dalyvių amžius – 9–14 m., dalyvių skaičius ribojamas.

Birželio mėnesį – 4 edukaciniai užsiėmimai iš ciklo „Žymių asmenybių istorijos“, kuriuose pasakosime ir kartu žiūrėsime animacinius filmukus:

     birželio 26 d. 11–11.45 val. – apie Amerikos atradėją Kristupą Kolumbą;
     birželio 27 d. 11–11.45 val. – apie JAV elektrotechniką ir išradėją Tomą Edisoną;
     birželio 28 d. 11–12.45 val. – apie škotų mokslininką, telefono išradėją Aleksandrą Grehamą Belą;
   birželio 29 d. 11–11.45 val. – apie XIX a. afroamerikiečių teisių aktyvistę, kovojusią prieš vergovę Harietą Tabmen.

Liepos 3 ir 4 d. 10.30–11.30 val. – edukacinė programa „Tautiškos giesmės“ atodangos“, kurioje supažindinsime su Lietuvos himno istorija ir jo kūrėjo asmenybe, vyks kūrybinės užduotys, viktorina, į kurios klausimus vaikai atsakys dirbdami su planšetiniais kompiuteriais.

Liepos 11 ir 12 d. 11–12 val. – edukacinė programa „V. A. Mocartas ir jo „Užburtoji fleita“, kurioje pasakosime apie vieno garsiausių pasaulyje kompozitoriaus gyvenimą ir jo asmenybę, vyks animacinio filmuko „Užburtoji fleita“ peržiūra bei viktorina.

Liepos 25 ir 26 d. 11–12 val. – edukacinė programa „Baleto magija“, kurioje nuotaikingai pasakosime apie baleto meną, pristatysime ištraukas iš ryškiausių baleto spektaklių. Galėsite apžiūrėti balerinos batelius – puantus ir gal juos net pasimatuoti.

Rugpjūčio 8 ir 9 d. 11–12 val. – edukacinė programa „Genialusis Liudvikas van Bethovenas“, skirta vokiečių klasikinės muzikos kompozitoriui, pianistui virtuozui Liudvikui van Bethovenui ir jo kūrybai.

Šios edukacinės programos skirtos 6–12 metų vaikams

Į edukacinius užsiėmimus kviečiame registruotis iš anksto, tel. 845 465552, el. paštu Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.  arba Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

DĖMESIO! Edukacijų laiką galėsime pakeisti pagal Jūsų pageidavimus

Atvira jaunimo erdvė logotipas

ATVIROJE JAUNIMO ERDVĖJE
Respublikos g. 26–4

Birželio 21 d., liepos 10, 24 d. 13 val. – kūrybinio rašymo eksperimentas „Fotografijos paliesti“, kuriame išbandysite savo kūrybines jėgas ir fantaziją.

Birželio 22 d. 10 val., liepos 16, 25 d. 14 val. – edukacinė programa „Tavo kišeninis DIENo‘RAŠTIS“. Įsigilinsite į knygrišybos technikas ir sukursite puikias dovanas.

Liepos 5 d. 14 val.„Kūrybinėse atvirlaiškių dirbtuvėse“ kartu kursime unikalius rankų darbo atvirukus ir atvirlaiškius, naudodami įvairias medžiagas ir dekoravimo technikas.

Liepos 19 d. 14 val. – drabužių dekoravimo laboratorija „Apsivilk sparnuotą frazę“. Gera proga savo mėgstamus drabužius papuošti įžymybių sentencijomis.

Į edukacines programas registruotis tel. 8 619 15 046, el.paštu Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

logo - Juozo Miltinio palikimo studijų centras

JUOZO MILTINIO PALIKIMO STUDIJŲ CENTRAS
Algirdo g. 54–19

Birželio mėn.– edukacinė programa „Režisieriaus Juozo Miltinio autentiškoje aplinkoje“. Supažindinsime su Panevėžio dramos teatro įkūrėjo, režisieriaus Juozo Miltinio memorialine ekspozicija, turtinga ir unikalia biblioteka. Tik šiame Centre galėsite pažiūrėti dokumentinį filmą „Juozas Miltinis. Knygos gravitacija“.

Registruotis tel. 845 436989 arba 8 616 19168, el. paštu Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

Daugiau informacijos apie šias edukacines programas galite rasti čia