Šventė džiugino ir knygomis, ir pramogomis

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka surengusi tradicinę Vasaros knygų fiestą 2018 dar kartą nudžiugino knygų mylėtojus. Džiaugėsi ir knygų prekiautojai, kad šįkart susidomėjimas leidiniais didesnis nei ankstesnėse šventėse.

Laisvės aikštėje jau trečiąkart vykusi (anksčiau būdavo bibliotekos prieigose) mažoji Panevėžio knygų mugė sukvietė Lietuvos mažų ir vidutinių leidėjų asociacijos leidyklas: ALGARVĘ, ALGIMANTĄ, ANDRENĄ, CHARIBDĘ, GELMES, HOMO LIBER, KAUKO LAIPTUS, LIEPARĄ, RAIDYNĖLĮ, VERBA VERA, ŽARĄ ir Juozo Masiulio knygyną, kuriuose buvo galima įsigyti naujausių ir anksčiau leistų retesnių knygų už gerokai mažesnę kainą. Lankytojus sudomino Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos leidiniai tą dieną veikusiame Bibliotekos stende.

Knygų fiestoje nuo pat vidurdienio iki vakaro netilo šurmulys. Pievelėje vaikai šėliojo su rašytoja Liudmila Petkevičiūte, įsitraukę į jos knygų personažų žaidimus, išbandė „Basakojo taką“, kurio aštrūs potyriai vertė spygauti iš laimės. Gyvenimas virte virė prie stalų, kur vyko kūrybinės laboratorijos, pažintis su robotukais, buvo žaidžiami stalo žaidimai.

Mažiesiems mugės lankytojams didžiulį įspūdį padarė Lietuvos aklųjų bibliotekos darbuotojų Janinos Vileikienės ir Dalios Balčytytės surengti garsiniai skaitymai, o jų vedama įdomi edukacinė programa „Svajonių puodelis nematančiam draugui“ sukvietė gausybę dalyvių. Smagiame piknike ant pievelės karštį numalšinti padėjo „Cuko“ ledai ir „Vasario“ gaivieji gėrimai.

Knygų fiestos dalyvius sveikino Panevėžio miesto savivaldybės mero pavaduotojas Aleksas Varna, Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai Genovaitė Astrauskienė, visus kvietusi apsilankyti Bibliotekos erdvėse.

Nuolatinė renginio dalyvė, viena jo organizatorių, leidyklos „Andrena“ vadovė Nijolė Petrošienė džiaugėsi, kad Panevėžyje vykstanti mažoji knygų mugė yra viena sėkmingiausių. „Pas jus yra nepaprastai gera, pažįstamas, nuostabus bibliotekos kolektyvas, puikūs organizaciniai gabumai, todėl čia visada malonu atvažiuoti“, – sakė N. Petrošienė.

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka tą dieną pakvietė į du knygų pristatymus: Antano Seikalio „Vidurnakčio apasionata“ ir Loretos Jastramskienės „Bilietas į Grįžulo Ratus“, kurių autoriai ir rašytojas Viktoras Rudžianskas rado intriguojančių šių knygų sąsajų.

Mažoji knygų šventė gražiai įsiliejo į miesto savivaldybės inicijuojamą, Bendruomenių rūmų rengiamą, vasarą kiekvieną savaitgalį pasitiksiantį renginį „Susitikime penktadienį, todėl knygų įdomybes dar papildė ir nuotaikingi koncertai.

Virginijos Januševičienės tekstas
Malvinos Zimblienės nuotr.