Naujų knygų lentynoje

Pristatome keletą įdomesnių knygų iš parodos „Nauji leidiniai”, kurią galite rasti bibliotekos Respublikos g. 14 Didžiojoje skaitykloje II a. Paroda atnaujinama du kartus per mėnesį – 1 ir 15 dienomis. Kviečiame susipažinti!

SAJAUSKAS STANISLOVAS. LITO ISTORIJA. – Vilnius: Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras, 2017. – 215 p.
Tai išradėjo, inžinieriaus, numizmato prof. Stanislovo Sajausko knyga apie Litą, kurio istorija apima du Lietuvos nepriklausomybės laikotarpius - 1922–1940 ir 1992–2015 metus. Rašydamas šią knygą autorius rėmėsi Druskininkuose įsikūrusio Domininko Kaubrio sukaupta didžiule pinigų kolekcija. Leidinyje labai išsamiai apžvelgiama Lito istorija, pristatomos monetos ir visos LB proginės monetos išleistos iki euro įvedimo. Knyga gausiai įliustruota, su pavyzdžiais, žodžiais ir vaizdais primenanti reikšmingą lietuviško lito kelią iki dabartinių eurų, jo vaidmenį mūsų valstybės istorijoje, ekonomikoje, visuomenės sąmonėje.

GRAFŲ TYZENHAUZŲ KULTŪROS KELIAS. – Rokiškis: Rokiškio krašto muziejus, 2017. – 192 p.
Nuo 2016 m. Rokiškio krašto muziejus vykdo tęstinį projektą „Grafų Tyzenhauzų kultūros keliais”. To rezultatas šiemet 85 metų jubiliejų švenčiantis muziejus išleido išsamų leidinį apie šios garsios giminės gyvenimo kelią ir veiklą Lietuvoje. Jame pristatomos grafų Tyzenhauzų kultūros paveldo vertybės, saugomos ne tik Rokiškio krašto muziejuje, bet ir Rokiškio Šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje, Nacionaliniame M.K.Čiurlionio dailės muziejuje, kitų mokslo ir kultūros įstaigų fonduose. Knygoje kalbama apie Tyzenhauzų palikimo išsaugojimą ir jo sklaidą – renginius, edukacijas, koncertus, konferencijas. Leidinį papildo publikuojamų parodų, išvykų, ekspedicijų bei įvairių susitikimų, renginių fotografijos.

BAGDONAVIČIUS VACLOVAS, MARTIŠIŪTĖ-LINARTIENĖ AUŠRA. VYDŪNAS. – Vilnius: Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras, 2017. – 727 p.
Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras pristato filosofo Vaclovo Bagdonavičiaus ir literatūrologės Aušros Martišiūtės - Linartienės didelės apimties (727 p.) monografiją apie žymų lietuvių mąstytoją, rašytoją, humanistą švietėją Vydūną. Knygoje pateikta pirmoji tokio išsamumo originaliais tyrimais grįsta šio mąstytojo ir kūrėjo biografija, išanalizuota jo filosofija, parodytos jos formavimosi politinės ir socialinės prielaidos bei ištakos, išryškinta jos sistema, atskleistas turinys bei sąsajos su kūryba ir visuomenine kultūrine veikla, naujausių literatūrologinių tyrimų kontekste išanalizuota draminė Vydūno kūryba, išryškinti saviti jos principai, parodytas jos novatoriškumas ir vieta ne tik lietuviškajame bet ir europiniame dramaturgijos ir teatro kontekste. Leidinys iliustruotas ir skirtas Vydūno 150-mečio sukakčiai paminėti.

ALEKNAITĖ-BIELIAUSKIENĖ RITA. ALEKSANDRAS LIVONTAS IR OLGA ŠTEINBERG. – Vilnius: Lietuvos muzikų rėmimo fondas, 2017. – 318 p.
Kultūrologė prof. habil. dr. Rita Aleknaitė-Bieliauskienė parengė knygą apie šviesios atminties muzikus, profesorius, Lietuvoje radusius antrąją tėvynę – smuikininką Aleksandrą Livontą ir pianistę Olgą Šteinberg. Monografijoje pateikiama daug įdomių faktų apie muzikų gyvenimus bei karjerą, apie jų aplinką, surinkta gausi archyvinė, istorinė, ikonografinė medžiaga. Šių menininkų palikimas – bendrystėje su Lietuvos kompozitoriais (J.Karosu, B.Dvarionu, S.Vainiūnu, Ed. Balsiu ir kt.) sukurti pirmieji, iki šiol reikšmingiausi kūriniai smuikui ir fortepijonui, subrandintos smuiko ir pianistinė mokyklos, patirtis, perduodama dabar jau plačiai pasaulyje pabirusių jų mokinių. Knyga gausiai iliustruota unikaliomis nuotraukomis, pridedamas CD.

GIORDANO RAPHAËLLE. DIENA, KAI LIŪTAI IMS ĖSTI SALOTAS. – Vilnius: Alma littera, 2018. – 299 p.
Tai prancūzų rašytojos, dailininkės, kūrybiškumo ir asmenybės ugdymo specialistės romanas, tęsiantis geriausias tokių knygų, kaip „Dievas visada keliauja incognito“ (aut. Laurent Gounelle), tradicijas, skirtas visiems, ieškantiems įkvepiančios, kasdienes problemas padedančios spręsti literatūros. Žmogus žmogui – liūtas. O liūtai subtilumu nepasižymi. Tvirtai įsitikinę, kad turi tokią teisę, jie primeta kitiems savo požiūrį, nė nenutuokdami, kad elgiasi egocentriškai ir pirmenybę teikia jėgos santykiams. Tokių liūtų sutinkame kasdien: įniršęs vairuotojas, maloniu balsu mus menkinantis sutuoktinis, nuo valdžios apsvaigęs viršininkas, reikli motina, geriau už mus pačius žinanti, ko mums reikia...


Informaciją parengė
Vartotojų aptarnavimo skyriaus
vyresn. bibliotekininkė Violeta Paltarokienė