Grandų kūryba skleidžiasi visame regione

Bibliotekos vykdomas tęstinis projektas „Literatūros ir kino dienos bibliotekoje“ vėl kviečia skaitytojus dalyvauti Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų kūrybos vakaruose.

Kiekvienas renginys – šventė elitinės kultūros gerbėjams. Susitikimas leidžia ne tik įsigilinti į kūrybą, bet ir betarpiškai bendrauti su kūrėjais, diskutuoti, gauti atsakymus į rūpimus klausimus.

Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka 2018 m pavasario ir rudens sezonais rengs premijos laureatų kūrybos vakarus Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje ir aštuoniose Panevėžio regiono bibliotekose: Kupiškyje, Pasvalyje, Biržuose, Visagine, Anykščiuose, Utenoje, Panevėžyje ir Molėtuose. Šiais metais skaitytojus kviesime į susitikimus su Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatais – poetu, vertėju Antanu Gailiumi, rašytoja, literatūrologe prof. Viktorija Daujotyte, literatūrologu prof. Kęstučiu Valentinu Nastopka, prozininku Valdu Papieviu, rašytoja Danute Kalinauskaite, prozininke ir eseiste Giedra Radvilavičiūte, dailininku Stasiu Eidrigevičiumi, poetu ir vertėju Antanu A. Jonynu. Skaityti Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų rašytojų – Marcelijaus Martinaičio, Kazio Bradūno, Alfonso Nykos-Niliūno, Liūnės Sutemos, Jono Strielkūno, Jono Juškaičio, Antano A. Jonyno kūrybą bus kviečiami Petras Venslovas, Paulius Šironas ir Albinas Kėleris, pelnę ne vieną apdovanojimą už aktorinę meistrystę ar skaitovo talentą. Panevėžio regiono bibliotekose iš viso bus surengta 30 poezijos ir eseistikos kūrybos vakarų.

Pirmasis projekto renginys, skirtas poetui, vertėjui, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui Antanui Gailiui jau įvyko kovo 13 d. Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje. Balandžio mėnesį Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka surengs šešis renginius Panevėžio regiono bibliotekose. Artimiausias projekto renginys, skirtas Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui poetui, eseistui Marcelijui Martinaičiui, vyks balandžio 11 d. Panevėžio miesto savivaldybės Šiaurinėje bibliotekoje (Pušaloto g. 55, Panevėžys). Supažinkite su renginių repertuaru čia.

Vasarą Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos lankytojams kiekvieną ketvirtadienį vėl rengsime meninių ir dokumentinių filmų peržiūras su diskusijomis apie įvairių meno sričių Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatus. „Literatūros ir kino dienų ketvirtadieniai“ turi savo lankytojų ratą, vertinantį gyvo kadro reikšmę istorijos ir dabarties liudijime, besidomintį pristatomų menininkų gyvenimo ir kūrybos nuostatomis. Projekto tęstinumui užtikrinti vertingais filmais bus papildyta bibliotekos mediateka, skirta regiono švietimo ir kultūros įstaigų bei bibliotekos lankytojų individualiam naudojimui.

Kiekvienais metais projektu bibliotekos lankytojams stengiamasi sukurti naujovę. Šių metų išskirtinė galimybė – praktikuotis istorijų kūrimo meno studijoje su rašytoju, Nacionalinės premijos laureatu Sigitu Parulskiu. Pirmieji užsiėmimai jau balandžio 20-21 d. Užsiregistravusius dalyvius maloniai kviečiame dalyvauti!

„Literatūros ir kino dienos bibliotekoje“ – tai tęstinis nuo 2010 m. Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos vykdomas projektas, kuriuo siekiama visuomenei populiarinti Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų kūrybą, gilinti pažintį su Lietuvos kultūrai nusipelniusiomis asmenybėmis. Ypač džiugu, kad šis projektas yra remiamas Lietuvos kultūros tarybos.

Projekto rėmėjas

LKT
Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos
Regiono bibliotekų strateginės plėtros skyriaus informacija
Tel. 845 50 20 38