Naujų knygų lentynoje

Pristatome keletą įdomesnių knygų iš parodos „Nauji leidiniai”, kurią galite rasti bibliotekos Respublikos g. 14 Didžiojoje skaitykloje II a. Paroda atnaujinama du kartus per mėnesį – 1 ir 15 dienomis. Kviečiame susipažinti!

VIGANTAS GIEDRAITIS. TARP VĖJŲ IR VANDENŲ, 2017.
Leidykla „Eglė” pristato puikų fotografo V. Giedraičio fotoalbumą, reprezentuojantį Neringą. Solidus 182 puslapių leidinys leidžia į Kuršių neriją pažvelgti ne praeivio akimis, o žmogaus, kuriam šis kraštas – gražiausi jaunystės prisiminimai, gimtieji jo vaikų namai bei daugelį metų lydėta atsakomybė – saugoti, auginti ir ugdyti, garsinti. Netradicinis viršelis išduoda knygos autoriaus tikslą parodyti nerijos autentiškumą – ji patraukli ir įdomi visais metų laikais. Anot autoriaus, į viso gyvenimo knygą jis sudėjo arti 200 fotografijų, iš kurių seniausiai – beveik dvidešimt metų. Knygos dizainą kūrė Robertas Bogumila.

ŠEREIKIENĖ VALENTINA. PASKUTINIS PAMOKSLAS. TĖVAS STANISLOVAS, 2018.
Tai antroji socialinių mokslų dr. Valentinos Šereikienės knyga, kurią įkvėpė vienas iškiliausių Lietuvos žmonių. Leidinyje ne tik dalijimasi atsiminimais apie Tėvą Stanislovą, bet ir skelbiami dar niekur nepublikuoti dvasininko pamokslai, svarstoma, kaip sulaukus brandaus amžiaus nepasiduoti apatijai ir kiekvieną dieną sutikti pozityviai. Dvasininko idėjas pagrindžia ir šiandienos autoritetų mintys. Habilituotas medicinos mokslų daktaras, kardiologas Aleksandras Kriščiūnas įtikina, kad amžius ir sveikata gali sutarti. Pagarbą vyresniesiems kaip problemą aptaria „Pilnų namų“ bendruomenės steigėjas Valerijus Rudzinskas. Į klausimą, ar siela sensta, atsako psichoterapeutas Aleksandras Alekseičikas.

JAMES MATT. SODAS: IDĖJOS, DIZAINAS, AUGALAI, 2017.
Žymus britų kraštovaizdžio specialistas, botanikas, lektorius ir televizijos laidų apie sodus kūrėjas Mattas Jamesas puikiai iliustruotame leidinyje aprašo skirtingus sodų tipus, atskleidžia želdynų dizaino paslaptis ir moko, kaip tinkamai pasirinkti ir derinti augalus. Autorius pateikia daugybę praktiškų patarimų: nuo ko pradėti darbus įsigijus sklypą, kaip savo svajonių planą „perkelti“ į žemę, kaip sukurti augalų derinius, laikantis dizaino taisyklių, kokie augalai suteikia jaukumo pavėsinei, o kokius galima sodinti prie vandens telkinio. Įkvėpimo galite semtis iš skyrelių apie teminius želdynus („Minimali priežiūra“, „Miesto egzotika“, „Šiuolaikinis vaistažolių sodelis“).

SMITH PATTI. TIESIOG VAIKAI, 2017.
Tai pirmoji amerikiečių roko ir meno legendos Patti Smith (gim. 1946) prozos knyga. Audringo, aistringo gyvenimo atsiminimai. Tai, apie ką dar niekur nebuvo kalbėta. Ankstyvoje jaunystėje – be pinigų, bet su didelėmis ambicijomis – dvidešimtmetė Patti atvyko į Niujorką, kur sutiko fotografą Robertą Mapplethorpe’ą, viso gyvenimo mylimąjį ir geriausią draugą. Dainininkės ir fotografo nuostabios meilės ir draugystės istorijos fone pasirodo Jimas Mirrisonas, Jonas Mekas, Janis Joplin, Andy Warholas ir kiti žymūs kūrėjai. Ši knyga 2010 m pelnė JAV nacionalinės knygos premiją negrožinės literatūros kategorijoje (National Book Award) ir netrukus skaitytojų imta vadinti mėgstamiausia visų laikų atsiminimų knyga.

ISHIGURO KAZUO. A PALE VIEW OF HILLS, 2005.
Kazuo Ishiguro (Kazuo Išiguro) – japonų kilmės britų rašytojas, 2017 m. paskelbtas Nobelio literatūros premijos laureatu. „A Pale View of Hills“ - pirmasis autoriaus romanas, kuriame pasakojama apie pagyvenusią japonę, gyvenančią Anglijoje, bet kartkartėmis vis prisimenančią Nagasakio tragediją, gimtąjį K. Ishiguro miestą.

SHAFAK ELIF. THREE DAUGHTERS OF EVE, 2016.
Elif Shafak laikoma viena moderniausių ir populiariausių turkų romanisčių. Ji rašo tiek angliškai, tiek turkiškai ir jau yra išleidusi 13 knygų. Jai tik 44-eri, bet jos kūryba išversta į daugiau kaip 40 kalbų ir įvertinta daugybe premijų. Ši knyga – tai istorija apie tikėjimą ir draugystę, meilę ir išdavystę.

NESBO JO. THE THIRST, 2017.
Tai ne vieną prestižinį apdovanojimą gavęs kriminalinių istorijų meistras iš Norvegijos. Naujausias autoriaus romanas „Troškulys“, tik pasirodęs Europoje, iškart užkopė į daugelio šalių topų viršūnes, o Norvegijoje pateko į leidybos istoriją kaip knyga, išleista didžiausiu, 300 000 egzempliorių, pirmuoju tiražu. „Troškulys“ paskelbtas geriausiu 2017 m. skandinaviškojo nuaro trileriu.

STEDMAN M.L. THE LIGHT BETWEEN OCEANS, 2016.
M.L. Stedman (M. L. Stedmen ) gimė ir augo Vakarų Australijoje, šiuo metu gyvena Londone. „Švyturys tarp dviejų vandenynų“ – pirmoji rašytojos knyga, Australijoje ir už jos ribų iškart sulaukusi didelio skaitytojų susidomėjimo ir kritikų pripažinimo, jau išversta į daugiau kaip 20 kalbų.

Informaciją parengė
Vartotojų aptarnavimo skyriaus
vyresn. bibliotekininkė Violeta Paltarokienė