Naujų knygų lentynoje

Pristatome keletą įdomesnių  knygų iš parodos „Nauji leidiniai”, kurią galite rasti bibliotekos Respublikos g. 14 Didžiojoje skaitykloje II a. Paroda atnaujinama du kartus per mėnesį – 1 ir 15 dienomis. Kviečiame susipažinti!

LIETUVOS TELEVIZIJA 1957-2017. FAKTAI. KŪRĖJAI. LAIDOS, 2017.

Mokslo ir leidybos centras pristato įspūdingą Lietuvos televizijos 60-mečiui skirtą knygą, kurioje atsispindi televizijos pokyčiai per šiuos 60 metų. Ji buvo cenzūruota sovietmečiu, Atgimimo metais tapusi Sąjūdžio tribūna, stovėjusi Baltijos kelyje ir budėjusi kruviną Sausio 13-osios naktį. Iš nespalvotos televizija tapo spalvota, dar vėliau – aukštosios raiškos. Iš vieno transliuotojo kamieno išsišakojo net trys televizijos – LRT HD, LRT KULTŪRA ir LRT LITUANICA. Didelės apimties (671 p.) leidinyje galima rasti ypatingiausius LRT istorijos įvykius, surinktus interviu, naujienas ir žinutes. Knygoje pristatytos daugiausia televizijai nusipelniusios asmenybės, kurių daugelį įamžino garsių fotografų nuotraukos.

DUBINGIŲ MIKROREGIONAS IR LIETUVOS VALSTYBĖS IŠTAKOS, 2015.

Kolektyvinėje monografijoje yra pristatomi Vilniaus universiteto mokslininkų grupės nuo 2011 m. balandžio 1 d. įgyvendinto mokslinio projekto „Lietuvos valstybės ištakos Dubingių mikroregiono tyrimų duomenimis” rezultatai. Knyga yra 2003 m. Dubingių piliavietėje pradėtų archeologinių tyrimų tąsa. Dubingių regionas XIII-XIV a. buvo Lietuvos didžiųjų kunigaikščių valdyta teritorija. Piliavietėje surasti ir indentifikuoti Radvilų giminės palaikai, atkasti jų rūmai. Šiame leidinyje atsispindi mokslinių tyrimų grupės atliktas ketverių metų darbas, skirtas Dubingių žemei, siekiant per regiono raidą, jos gamtinės ir istorinės aplinkos kaitą, geriau suvokti Lietuvos valstybės ištakas. Knygoje gausu žemėlapių, schemų, spalvotų iliustracijų.


PALECKIS JUSTAS. ŽURNALISTO KELIO ATŠVAITAI, 2017.

Leidykla "Žuvėdra" išleido praeityje žinomo žurnalisto, politiko ir visuomenės veikėjo Justo Paleckio (1899 - 1980) knygą "Žurnalisto kelio atšvaitai". Kaip įžangos žodyje teigia Domas Šniukas, šį kartą skaitytojui pristatomas J. Paleckis ne kaip tarybinis politikas, o kaip pirmosios Respublikos žurnalistas, redaktorius ir leidėjas. Leidinyje atsispindi J. Paleckio ieškojimai, atradimai ir nusivylimai, bendravimo su iškiliais kultūros žmonėmis epizodai. Išryškėja ir jo tuometinės demokratinės nuostatos, patriotiškumo proveržiai, teisingumo visiems luomams siekiai. Knygoje spausdinama memuarinė publicistika, kelionių įspūdžiai, 1923-1939 metų žurnalistikos margumynai, taip pat mintys ir pastebėjimai, užfiksuoti jo užrašų knygelėse bei eilėraščiai ir vertimai. Paskutinįjį skyrių sudaro amžininkų prisiminimai apie Justą Paleckį. Nemaža tekstų dalis publikuojama pirmą kartą. Knyga didelės apimties - 495 puslapių.

VENTOS KRAŠTO KNYGA – DABARTIES IR ATEITIES KARTOMS, 2011.

Tai puikiai iliustruota knyga – albumas, kuriame pristatomas 2011 metais 45-erių metų sukaktį atšventęs Ventos miestas. Leidinyje aprašytos mieste veikiančios įmonės, apžvelgiama švietimo ir kultūros raida, pristatomi iš šio krašto kilę žymūs Lietuvos žmonės, meniškos sielos ventiškiai, įsiamžinantys savo kūryba, žmonės, gyvenime paliekantys ryškius pėdsakus.

RADVILĖ JANINA. NIEKADA NEVĖLU GYVENTI. SVAJOK. PLANUOK. IŠDRĮSK, 2017.

Posakį, kad mokytis niekada ne vėlu, informatikos mokslų daktarė, docentė, garsios bajorų giminės palikuonė, Kompiuterinių programų mokymo centro įkūrėja ir vadovė J. Radvilė geriausiai įrodo savo pavyzdžiu. Nors informatikos srities disertaciją ji apsigynė jau labai seniai, didžiųjų savo gyvenimo permainų ėmėsi maždaug prieš 10-metį, jau sulaukusi pensinio amžiaus. Knyga „Niekada nevėlu gyventi“ skiriama tiems, kuriems svarbus visas jų gyvenimas. Tiems, kurie nori prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą, jam vadovauja, gyvena, turėdami tikslų ir jų siekdami, stebėdami, atpažindami, kas jiems trukdo, ir bandydami tai keisti. Kurie nori nugyventi visą jiems skirtą buvimą žemėje kuo prasmingiau ir patirti jame kuo daugiau džiaugsmo. Kaip vadovauti sau ne tik aktyvaus darbinio gyvenimo laikotarpiu, bet ir kaip pasiruošti tolesniam savo gyvenimo etapui, pokyčių laikui, kad jis nenukristų mums kaip sniegas iš giedro dangaus, kai baigiasi aktyvi darbinė veikla? O juk tai ne tokia jau maža grupė – Lietuvoje vyresni nei 65 metų žmonės sudaro net penktadalį visų gyventojų.

Informaciją parengė
Vartotojų aptarnavimo skyriaus
vyresn. bibliotekininkė Violeta Paltarokienė