Jau kitą savaitę startuos KNYGŲ KALĖDOS

Artėja viena svarbiausių akcijų – Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija KNYGŲ KALĖDOS. Šiais metais jos tema „Dovanokime knygas savo bibliotekai“. Akcija, kasmet knygų mylėtojus suburianti nuo 2011-ųjų, startuos lapkričio 15 dieną.

Šiais metais norima, kad KNYGŲ KALĖDOS priartintų biblioteką prie skaitytojų, todėl jie kviečiami dovanoti knygas savo bibliotekai, ateiti į jos erdves su visa šeima, bendrauti su bibliotekininkais.

Skaitytojų prašoma, kad bibliotekoms jie dovanotų naujas knygas ir būtent tokias, kurios reikalingos bibliotekai. Akcijos rengėjai pastebėjo, kad kartais žmonės nori išsivalyti savo knygų lentynas, todėl atneša senus leidinius, kurių niekas neskaito. Bus atsisakyta knygų dėžių prekybos centruose, nes į jas buvo primetama šlamšto.

Interneto svetainė, skirta šių metų KNYGŲ KALĖDOMS, atsivers lapkričio 15 dieną. Bus sukurta internetinė platforma, kurioje bibliotekos išreikš savo poreikius – surašys, kokių knygų joms reikia. Atsisakyta bendro rekomenduotinų knygų sąrašo, nes kiekviena biblioteka pareikš savo poreikius. Bibliotekos rėmėjai galės dovanoti knygas, kokių prašo biblioteka, ir suteikti daug džiaugsmo skaitytojams, kurie naujų knygų kartais laukia mėnesius.

KNYGŲ KALĖDŲ naujienas Panevėžio regiono bibliotekų atstovams Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje pristačiusi jų koordinatorė Rūta Elijošaitytė-Kaikarė sakė, kad šįmet knygynai nedarys nuolaidų akcijos dalyviams, perkantiems knygas. Žadama, kad tie, kurie bibliotekai padovanos per 100 knygų, gaus Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėką.

Kviečiame skaitytojus būti aktyviems!

Parengė Virginija Januševičienė