Sveikinimai gražių sukakčių proga kolegoms Čekijoje

2017-ieji yra jubiliejiniai metai ne tik Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešajai bibliotekai. Mūsų partneriai – Čekijos Karlovi Varų regioninė biblioteka – šiemet švenčia net dvigubą jubiliejų!

Pirmoji sukaktis kolegoms čekams svarbi tuo, kad jau penkiolika metų ši biblioteka atlieka regioninės bibliotekos funkcijas. Būtent 2002 m. Karlovi Varai tapo atskira savivaldybe ir šiai bibliotekai suteiktas regioninės statusas (iki tol ji vadinosi rajonine biblioteka). Karlovi Varų biblioteka šiandien aptarnauja viso regiono vartotojus ir, kaip ir Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka, yra kompetencijų centras kitoms regiono bibliotekoms.

Antroji sukaktis yra išties solidi – Karlovi Varų regioninės bibliotekos Lidicka filialas gyvuoja jau 50 metų! Tai vienintelis bibliotekos filialas, tačiau labai stiprus lyg tvirta stambaus medžio šaka. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekos darbuotojų vizito į Karlovi Varų biblioteką 2017 m. birželio mėn. metu buvo susipažinta su šio filialo kūrybiška ir gilias tradicijas turinčia veikla. Kolegos čekai gali didžiuotis didžiule patirtimi bendruomenės įtraukties į įvairias veiklas srityje. Pavyzdžiui, čia jau 14 metų veikia senjorų klubas, kuris yra nepaprastai populiarus ir jo veikla vyksta ne tik pačioje bibliotekoje, bet ir už jos ribų – klubo nariai kartu leidžia laisvalaikį, eina į teatrą ir pan. Lidicka filiale taip pat labai populiarios regiono dailininkų parodos.

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos bendruomenė pasveikino kolegas ir partnerius dviejų reikšmingų sukakčių proga. Sveikinime pasidžiaugta, jog būtent 2017-aisiais, kai ir Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos kolektyvas, ir kolegos Karlovi Varuose švenčia savo bibliotekų jubiliejus, pasirašyta ir profesinio bendradarbiavimo sutartis. Kolegoms palinkėta ir toliau išlikti ta biblioteka, kuri drąsiai priima moderniosios visuomenės iššūkius, įgyvendina kūrybiškas idėjas, dosniai dalijasi savo vertinga profesine patirtimi ir įkvepia savo bendruomenės narius.

Nuotrauka ir jubiliejinis logotipas iš Karlovi Varų regioninės bibliotekos svetainės

Informaciją parengė
Virginija Švedienė
Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.