Tinkamiausia aplinka šviestis ir šviesti

G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos Juozo Miltinio palikimo studijų centre (Algirdo 54-19) rinkosi moksleiviai ir mokytojai, studentai ir dėstytojai. Vyko Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijos vaikų ir jaunimo bei kultūrinės edukacijos projekto MOKYKLINIO TEATRO FORUMAS: PATIRTIS IR PERSPEKTYVOS antrosios dienos renginys „Ten, kur gyveno Miltinis“.

Renginyje dalyvavo Juozo Miltinio gimnazijos moksleiviai, Lietuvos edukologijos universiteto, Klaipėdos universiteto studentai ir dėstytojos docentės Virginija Kochanskytė ir Jūratė Grigaitienė, taip pat teatro projekto sumanytojai – teatro ir kino aktorius Vidmantas Fijalkauskas ir Juozo Miltinio gimnazijos mokytoja Virginija Milaševičienė.

Projektą pristatė ir mintimis apie įvairiapusę, įvairiais talentais apdovanotą asmenybę pranešimuose „Juozas Miltinis – ne tik režisierius...“ dalinosi vyresniųjų klasių gimnazistai. Netikėtus režisieriaus gyvenimo faktus ir dailininko talentą atskleidė bei iliustravo J. Miltinio centro darbuotojos. Aktorė Virginija Kochanskytė, ieškodama paralelių tarp Juozo Miltinio ir kitų menininkų gyvenimų ir kūrybos, skaitė prancūzų poeto Jacques’o Prévert’o poezijos, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio laišką, Sigito Gedos poezijos ir jo verstų eilių.

Jaukaus, nuoširdaus ir ekspresyvaus projekto pabaigoje svečiai susipažino su autentiška režisieriaus gyvenamąja aplinka.

Virginijaus Benašo nuotraukos

Informaciją parengė
Regina Grigaliūnienė
Juozo Miltinio palikimo studijų centro vyresn. bibliotekininkė
Tel. (8-45) 43 69 89