Kodėl zebrai neserga opalige : streso įtaka žmogaus organizmui ir jo įveikimo būdai

1674461618_Kodel-zebrai-neserga-opalige.-Streso-itaka-zmogaus-organizmui-ir-jo-iveikimo-budai_large

Kai jaudinamės ar patiriame stresą, mūsų organizmas reaguoja taip pat, kaip bet kurio kito gyvūno – turime nedelsdami spręsti kilusią problemą, tai yra kovoti arba sprukti. Deja, mes, žmonės, dažnai stresuojame pernelyg ilgai, kartais net ištisus mėnesius. Laikui bėgant dėl to net susergame.

Knygoje su humoru pateikiami svarbiausi moksliniai tyrimai apie streso įtaką žmogaus organizmui. Atskleidžiama, kaip užsitęsęs stresas sukelia arba paūmina įvairiausias fizines bei psichines ligas: opas, širdies ligas, depresiją, senėjimą ir kt. Sykiu rasite svarbių patarimų, kaip suvaldyti stresinį atsaką, ir galbūt jums pavyks tai pritaikyti kasdieniame gyvenime. Kaip sako autorius, tikrai turime pagrindo optimizmui.

„Faktų, aiškinimų ir įžvalgų gausa leistų knygą pavadinti „Populiariąja streso enciklopedija”. Autorius glaustai atskleidžia streso svarbą įveikiant kasdienius sunkumus. Žvilgtelkite į knygos turinį – ji aprėpia kone visus mūsų asmeninio ir visuomeninio gyvenimo aspektus. Na, ir atsako į knygos pavadinime keliamą klausimą: kodėl perteklinis stresas žmogui sukelia opaligę (ir kitus negalavimus), o zebrui – ne.” – Prof. dr. Albinas Bagdonas, psichologas, neurofiziologas, sociologas