Aš nekenčiu tavęs! Nepalik manęs: kaip geriau suprasti ribinę asmenybę

as--nekenciu-taves-nepalik-manes-kaip

Šiame klasikiniame vadove apie ribinį asmenybės sutrikimą pristatomi naujausi tyrimai, atskleidžiantys šio sutrikimo priežastis, ir specialistų patirtis, suteikianti vilties sėkmingai jį gydyti.

Asmenys, kuriems diagnozuotas ribinis asmenybės sutrikimas, patiria tokius kardinalius ir gąsdinančius nuotaikų svyravimus, kad jiems dažnai tenka baimintis dėl savo sveiko proto. Vieną akimirką jie patiria euforiją, o kitą neria į nevilties ir depresijos liūną. Šiuo metu vien JAV gyvena apie 19 mln. žmonių, kenčiančių nuo ribinio asmenybės sutrikimo. Visiems būdingi panašūs simptomai:

– manipuliavimas kitais asmenimis;
– nepatvarios tapatybės pojūtis;
– staigūs pykčio priepuoliai;
– perdėtai jautri reakcija į tikrą arba menamą atstūmimą;
– trumpi, audringi meilės romanai;
– stiprus tuštumos jausmas;
– valgymo sutrikimai, piktnaudžiavimas narkotikais ir kitokie savidestruktyvūs polinkiai;
– iracionali baimė būti paliktiems ir nesugebėjimas likti vieniems.

„Nuotaikų pokyčiai pasireiškia ūmiai, kaip sprogimas, ir neša ribinę asmenybę iš džiaugsmo viršukalnių į depresijos bedugnes. Vieną akimirką kupinas pykčio, o kitą – jau ramus, toks žmogus dažnai nesupranta, kodėl jį staiga apėmė toks įsiūtis. Vėliau nesugebėjimas suvokti priepuolio priežasties atveda prie neapykantos sau ir depresijos.”

„Už klinikinio kategorijų sąrašo slepiasi ribinių asmenų ir jų mylimųjų patiriama kančia. Žmogui, turinčiam ribinį asmenybės sutrikimą, didžioji dalis gyvenimo yra emociniai amerikietiškieji kalneliai, o tam, kuris gyvena su tokiu žmogumi, jį myli ar gydo, kelionė gali pasirodyti ne ką mažiau pašėlusi, beviltiška ir gniuždanti.”

Atsiliepimai apie knygą:

„Ši knyga turėtų būti kiekvieno ribinio asmens knygų lentynoje. Maža to, ir jo draugų, šeimos narių bei visų, kurie nori padėti ribinį asmenybės sutrikimą turinčiam asmeniui pasveikti.”