Bendroji informacija apie savanorystę

Jei svarstai apie savanorystę – biblioteka laukia tavęs!

Bibliotekos Atviroje jaunimo erdvėje (AJE) priimami 14–29 m. savanoriai. Nors savanorystė gali būti atliekama visoje bibliotekoje, tačiau savanorių koordinavimo ir susirinkimų vieta – AJE. Joje rasite savanorystės veiklų kuratorę Malvina ir gausite įvairias užduotis.

Bibliotekoje savanoriauti galima įvairias būdais:

  • Pagal „Jaunimo savanoriška tarnyba (JST)“ projektą. Biblioteka yra praėjusi akreditaciją ir gali priimti projekte užsiregistravusius jaunuolius, kurie už 6 mėnesių (10 val. per sav.) savanorystę turi galimybę gauti 0,25 balo prie stojimo egzamino. Trišalė sutartis.
  • Pagal dvišalę sutartį su biblioteka. Bibliotekai ir savanoriui sutarus yra pasirašoma dvišalė sutartis, kurios dėka pradedama savanorystė.
  • Socialinės valandos. AJE priima savanorius trumpalaikei savanorystei atlikti socialines valandas.
  • Kiti projektai ir sutartys (pvz. darbo biržos dvišalė darbo įgūdžių įgijimo sutartis, darbo biržos dvišalė savanorystės sutartis, kt.)
  • Neformali savanorystė. AJE galima atlikti trumpalaikę savanorystę prisidedant prie įvairių didesnio formato renginių/festivalių/stovyklų organizavimo. Jei nedrįstate pasirašyti savanorystės sutarties arba norite savanoriauti neįsipareigojant – išbandykite šią savanorystės formą.

Norint savanoriauti bibliotekoje reikia užpildyti savanorystės anketą (nuoroda).

Pateikus anketą bus vykdomas savanorių atrankos procesas.

Su jumis per 3 d. d. susisieks savanorystės kuratorius ir praneš apie savanorystės atrankos komisijos sprendimą arba pakvies į pokalbį dėl savanorystės. Jei nesulaukiate atsakymo per 3 d. d. – kreipkitės malvina.zimbliene@pavb.lt. Jei turite klausimų ar norite daugiau informacijos, kviečiame užsukti į AJE ir pasikalbėti su savanorystės kuratore Malvina arba užduoti savo klausimą el. paštu malvina.zimbliene@pavb.lt.