GO klubas

Anot legendų strateginis stalo žaidimas GO (japoniškai – Igo, kiniškai – weiqi, korėjietiškai – baduk) atsirado maždaug prieš 4000 m. Kinijoje, tačiau žaidimo taisyklės per tą ilgą laikotarpį iš esmės nepasikeitė. GO žaidimas yra labai populiarus tolimuosiuose rytuose ir jo populiarumas po truputį jau auga visame pasaulyje.

Šio vieno seniausių strateginio žaidimo taisyklės labai paprastos, bet visas sudėtingumas ir subtilumas susikuria įsibėgėjant žaidimui. Nors GO, kaip šachmatai, yra strateginis žaidimas, bet žaidžiant GO dar labai svarbi intuicija ir kūrybiškumas. Paprasčiausia GO partija jo entuziastams įgauna daug prasmių – panašumą į gyvenimą, gilią meditaciją, žaidėjo asmenybės atspindį, abstraktaus mąstymo pratimą arba nuostabų meną, kuriame juodieji ir baltieji šoka ant lentos subtilioje pusiausvyroje. Lietuvoje GO yra žaidžiamas nuo 1981 metų, yra įkurta Lietuvos GO asociacija, vyksta turnyrai.

GO – tai ne tik strategija, bet ir dviejų vienas prieš kitą žaidžiančiųjų dialogas, į kurį kviečiamas kiekvienas esantis neabejingas stalo žaidimams.

KADA?
Kiekvieno mėnesio paskutinį antradienį nuo 15–19 val. Daugiau apie renginį ir jo laiką AJE facebook puslapyje.

KUR?
Virtualios grafikos studijoje / Zen Zonoje

KAS GALI DALYVAUTI?
Visi 14–29 m. jaunuoliai, norintys išmokti žaisti GO žaidimą.