Literatūros ir kino ketvirtadieniai

Literatūros ir kino dienos logo
Data:2019-07-18
Laikas:16:00
Vieta:Konferencijų salė
Adresas:Respublikos g. 14
Panevėžys

Tradiciškai kiekvieną vasarą biblioteka kviečia į LITERATŪROS IR KINO KETVIRTADIENIUS. Tai tęstinio projekto „Literatūros ir kino dienos bibliotekoje X“  renginių ciklas. Projektas siekia populiarinti įvairių meno sričių Valstybinės (nacionalinės ir vyriausybės) kultūros ir meno premijos laureatų kūrybą, skatinti gyventojų nacionalinės literatūros skaitymą ir domėjimąsi vertingomis lietuvių autorių knygomis.

Literatūros ir kino ketvirtadienių metu vyksta vaidybinių ir dokumentinių filmų peržiūros, diskusijos, susitikimai su režisieriais, scenarijų autoriais, aktoriais, kompozitoriais, dailininkais ir kitais filmų kūrėjais, susipažįstama su knygų ekranizacijomis.

Liepos mėnesį rodysime Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureato režisieriaus Juozo Javaičio dokumentinių filmų ciklą.  

Liepos 4 d. 16 val.  „Liūdesėliai… Dailininkas Stasys Eidrigevičius“ (2002 m., trukmė 25 min.). Apie dailininką, 2001 m. Nacionalinės kultūros ir meno premijos  laureatą Stasį Eidrigevičių.

Liepos 11 d. 16 val. „Jonas Jurašas: nebaigti klavyrai“ (1990 m., trukmė 30 min.). Apie teatro režisierių Joną Jurašą.

Liepos 18 d. 16 val. „A. Aleksandravičius: norėčiau jus pasivogti į negatyvinę plokštumą“  (1999 m., trukmė 30 min.). Apie fotomenininką, 2003 m. Vyriausybės kultūros ir meno ir 2011 m. Nacionalinės kultūros ir meno premijų laureatą Algimantą Aleksandravičių.

Liepos 25 d. 16 val.  „Tolima šalis“ ( 2001 m., trukmė 30 min.) ir „Nuo teatro iki paukščio… G. Varnas“ (1998 m., trukmė 40 min.).  Apie režisierių, 2005 m. Nacionalinės kultūros ir meno premijos  laureatą Gintarą Varną. Renginyje dalyvaus ir filmus pristatys Juozas Javaitis – lietuvių kino ir televizijos režisierius, scenaristas, prodiuseris, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojas, Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas.

J. Javaitis režisavo ir prodiusavo daugybę dokumentinių filmų, pelnė svarių apdovanojimų, daug metų darbavosi Lietuvos televizijoje (LTV) ir Baltijos televizijoje (BTV), kūrė kultūros laidų ciklus „Nereikalingi“, „Teatras“, „Kūrybos metas“, „Gyvenimo skonis“, dokumentinių televizijos apybraižų ciklus „Laiko portretai“,  „Lietuvos dvarai“. Režisieriaus kūrybos stichija – menininkai. Ypatingai didelį dėmesį  jis skyrė teatrui ir teatralams tiek savo filmuose, tiek televizijos laidose.  Vienas iš režisieriaus favoritų yra režisierius Gintaras Varnas, apie kurį bus kalbama šiame renginyje.

Projektą remia

LTK_Logotipas Panevezio-miesto-savivaldybe logo

Informuojame, kad renginių metu visuomenės informavimo tikslu gali būti fotografuojama ir filmuojama, todėl Jūs galite būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose. Renginių nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti skelbiami renginio organizatorių interneto svetainėse ir socialinių tinklų paskyrose bei platinami įvairiose žiniasklaidos priemonėse.