Įgūdžių laboratorija ruoš jaunimą sėkmingam startui darbo rinkoje

Įgūdžių laboratorijos iliustracija. Vaikinas sėdintis prie darbo stalo, rašantis.

Biblioteka laimėjo ir įgyvendina projektą „Įgūdžių laboratorija: Panevėžio miesto jaunimo kompetencijų stiprinimas“. Projektu siekiama ieškoti naujų darbo su jaunimu formų, įtraukti vietos bendruomenę, vystyti bendradarbiavimo tinklus ir taip pagerinti jaunuolių padėtį darbo rinkoje. Jau šį rudenį duris atvers „Virtualios grafikos studija“. Jaunimas bus kviečiamas dalyvauti įvairiose veiklose ir mokymuose.

Panevėžio mieste nemaža dalis jaunuolių patiria socialinę atskirtį, neranda, kaip save realizuoti visuomenėje. Dažnai to priežastys būna ne vien charakterio ar auklėjimo ypatybės, bet ir kompetencijų ar patirties stoka. „Įgūdžių laboratorija“ sukurs saugią erdvę jauniems žmonėms mokytis, tobulėti, savanoriauti ir tarsi „pasimatuoti“ vieną ar kitą profesiją. Tikimasi, kad įsitraukus vietos bendruomenėms rasis ir naujų, jaunimui patrauklių darbo vietų.

Šis projektas turėtų sumažinti socialinę atskirtį, suteikti jaunimui daugiau galimybių tapti pilnaverčiais rinkos dalyviais. Į darbo rinką sėkmingai įsilieję jauni žmonės prisidės prie miesto ekonomikos bei įvaizdžio gerinimo.

Projekto partneriai: Panevėžio socialinių paslaugų centras, asociacija „Panevėžio Rotaract klubas“, labdaros ir paramos fondas „Vilties arka“

Projektas finansuojamas iš Europos socialinio fondo.