Literatūros ir kino ketvirtadieniai

Literatūros ir kino dienos logo

Tradiciškai kiekvieną vasarą biblioteka kviečia į LITERATŪROS IR KINO KETVIRTADIENIUS. Tai tęstinio projekto „Literatūros ir kino dienos bibliotekoje X“  renginių ciklas. Projektas siekia populiarinti įvairių meno sričių Valstybinės (nacionalinės ir vyriausybės) kultūros ir meno premijos laureatų kūrybą, skatinti gyventojų nacionalinės literatūros skaitymą ir domėjimąsi vertingomis lietuvių autorių knygomis.

Literatūros ir kino ketvirtadienių metu vyksta vaidybinių ir dokumentinių filmų peržiūros, diskusijos, susitikimai su režisieriais, scenarijų autoriais, aktoriais, kompozitoriais, dailininkais ir kitais filmų kūrėjais, susipažįstama su knygų ekranizacijomis.

Vienas svarbiausių šio projekto renginių vyks „Vasaros knygų fiestos“ metu birželio 7 d. 16 val. Laisvės aikštėje. Bus pristatoma aktorės, žurnalistės, rašytojos Gražinos Baikštytės knyga „Gyvenimas kaip teatras“. Su gerbėjais susitiks publikos mylimos aktorės, kino žvaigždės – knygos autorė Gražina Baikštytė ir šios knygos herojė Vaiva Mainelytė.

Birželio 6 d. 16 val. Literatūros ir kino ketvirtadienių ciklą bibliotekos erdvėse pradės Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Gintaro Makarevičiaus dokumentinis filmas Žiemos paralelės“. Už šį filmą G. Makarevičius apdovanotas Šveicarijos Lugano kino festivalio pagrindiniu prizu.

G. Makarevičius – vienas ryškiausių Lietuvos šiuolaikinio vizualinio meno atstovų. Baigęs tapybą Vilniaus dailės akademijoje jis debiutavo ne kaip tapytojas, o kaip instaliacijų, objektų ir dokumentinių filmų kūrėjas. Menininkas yra dalyvavęs daugelyje prestižinių tarptautinių šiuolaikinio meno parodų, jo kūrinių yra įsigiję įvairių šalių meno muziejai. Menininkas kuria Lietuvoje ir užsienyje, už scenografiją jis buvo tris kartus apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi.

Dar birželį matysite:

Birželio 13 d. 16 val. kompiuterių klasėje – dokumentinis filmasSkulptorius Vladas Vildžiūnas(rež. Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatai Juozas Matonis ir Vytautas Damaševičius. 1997 m.)

2012 m. skulptoriui V. Vildžiūnui buvo įteikta Nacionalinė kultūros ir meno premija už viso gyvenimo nuopelnus, taip pat moderniosios nacionalinės kultūros vizijos įkūnijimą ir laisvosios dvasios kultūros židinio puoselėjimą.

Birželio 20 d. 16 val.  konferencijų salėje – dokumentinis filmasDailininkas Mikalojus Vilutis (rež. Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatai Juozas Matonis ir Vytautas Domaševičius,  1999 m.)

Birželio 27 d. 16 val.  konferencijų salėje – vaidybinis filmas Atsiprašau“ (rež. Vytautas Žalakevičius, 1982 m). Filmui muziką sukūrė Vytautas Kernagis (2007 m. NKMP laureatas). Vaidina Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai: Regimantas Adomaitis, Kostas Smoriginas ir Panevėžio dramos teatro aktoriai Donatas Banionis, Eugenija Šulgaitė, Vaclovas Blėdis.

Projektą remia

LIETUVOS KULTŪROS TARYBA

PANEVĖŽIO MIESTO SAVIVALDYBĖ

LTK_Logotipas Panevezio-miesto-savivaldybe logo

Informuojame, kad renginių metu visuomenės informavimo tikslu gali būti fotografuojama ir filmuojama, todėl Jūs galite būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose. Renginių nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti skelbiami renginio organizatorių interneto svetainėse ir socialinių tinklų paskyrose bei platinami įvairiose žiniasklaidos priemonėse.