Bibliotekos klubai prasmingam laisvalaikiui

Bibliotekoje veikiantys klubai yra ne tik puikus priešnuodis prieš vienatvę, bet ir turiningo laiko garantija.

Bitės knygų klubas

Prieš dvejus metus įsikūręs Bitės knygų klubas vienija bendraminčius, kurie mėgsta skaityti ir nori pasidalinti potyriais ir įžvalgomis apie perskaitytas knygas. Susitikimų metu aptariamos pripažintos, kritikų įvertintos knygos, kurias išsirenka patys Knygų klubo nariai. Klubo susitikimus veda energingoji dėstytoja Jūratė Baltušnikienė. Pasak jos, šis klubas skatina skaityti lėtai, atidžiai, ne „ryti“ knygas, o išgyventi jas. „Klubas ugdo ir narių literatūrinį skonį bei diskusijų kultūrą“ – priduria ji.

Jeigu knygų klubai jums skamba nuobodokai, galime užtikrinti, kad šiame klube veiksmo netrūksta. Be diskusijų ir literatūrinių protmūšių klube vyksta susitikimai su įdomiais žmonėmis. Klubo nariai lankosi edukacinėse programose, vyksta į literatūrines ekskursijas, eina į kino teatrą žiūrėti perskaitytų knygų ekranizacijas.

Klubas renkasi kiekvieno mėnesio antrą antradienį 17. 15 val. Menų skaitykloje. Daugiau informacijos teiraukitės el. paštu silvija.jautakyte@pavb.lt

Pašnekesių klubas LET’S TALK

LET’S TALK – tai erdvė, kurioje anglų kalba virsta gyvu instrumentu bendrauti. Užsiėmimai skirti visiems, kurie nepaisant begalės pastangų – kursų, vadovėlių ir gramatikos lentelių – vis dar nedrįsta užkalbinti užsieniečio gatvėje. Kurie myli anglų kalbą ir nori, kad ji „neapdulkėtų“ nevartojama. Kurie siekia įtvirtinti tai, ką išmoko kalbos kursuose. Aktualios temos diskusijoms, žaidimai, kūrybinės užduotys įtraukia, kviečia improvizuoti ir augina pasitikėjimą savimi. Šių susibūrimų metu ne vien patobulinsite anglų kalbos įgūdžius, bet kartu turiningai praleisite vakarą. Kiekvienas susitikimas – tai naujas nuotykis, nauja tema, naujas iššūkis.

Susitikimus veda bibliotekos kultūrinės veiklos vadybininkė Aušra Marija Narbutė, ne vienerius metus dirbusi anglų kalbos dėstytoja ir angliškų pašnekesių grupės organizatore Vilniuje. Pasak renginių sumanytojos, ši idėja kilo pastebėjus, kad studentai, kurie demonstruoja puikias žinias klasėje, sutrinka, kai tenka angliškai kalbėti gyvenimiškose situacijose, su nepažįstamaisiais. Gausus lankančiųjų būrys patvirtina, kad šie užsiėmimai išties reikalingi.

Klubas renkasi kiekvieną trečiadienį 17.15 val. bibliotekos Menų skaitykloje.
Daugiau informacijos teiraukitės el. paštu ausra.narbute@pavb.lt

Senjorų klubas

Idėją organizuoti senjorų laisvalaikio pomėgių klubą, kur patys dalyviai taptų ir savanoriais, bibliotekos darbuotojos parsivežė iš Kelno bibliotekos Vokietijoje. Dažnai į pensiją išėjęs žmogus tarsi praranda socialinį identitetą, pasijunta nebereikalingas, o juk galėtų būti atvirkščiai. Daugybė metų darbo ir gyvenimiškos patirties yra tikras lobynas, kuriuo verta dalintis.

Tikimasi, kad laikui bėgant vis daugiau senjorų įsitrauks į klubo veiklą ir paįvairins ją savo unikaliais talentais, įvaldytais hobiais. Susitikimų temos ir veiklos priklauso tik nuo savanorių fantazijos. Galima rengti kūrybines dirbtuves, muzikines valandėles, paskaitas, diskusijas, protmūšius, poezijos skaitymus – svarbiausia susitikti ir dalintis.

Klubas renkasi kiekvieno mėnesio antrą antradienį 10 val. bibliotekos kavinėje.
Daugiau informacijos teiraukitės el. paštu silvija.jautakyte@pavb.lt

Jaunimo knygų klubas

Jaunimo Knygų Klubas vienija mėgstančius skaityti ir iš naujo atrandančius literatūrą. Tai saviraiškos erdvė, kurioje galite drąsiai išsakyti savo idėjas ir inicijuoti įvairias veiklas. Klubo susitikimų metu dalyviai skaito jaunimo pamėgtas knygas, ekranizacijas, žaidžia literatūrinius žaidimus ir nuolat ieško kuo įdomesnės veiklos.

Klubo veiklų organizatoriai „Atvira jaunimo erdvė bibliotekoje“ stengiasi užtikrinti, kad klubas įtrauktų net tuos, kurie iki šiol bodėjosi skaitymu.

Klubas renkasi paskutinį mėnesio pirmadienį 17 val. Bibliotekos atviroje jaunimo erdvėje (Respublikos g. 26 – 4).
Daugiau informacijos teiraukitės el. paštu malvina.zimbliene@pavb.lt

Vaikų knygų klubas „Knygų graužikai“

Šis klubas kviečia jaunuosius knygų mylėtojus į skaitymo nuotykį. Jūsų laukia įdomūs knygų aptarimai, kūrybinės užduotys, susitikimai su autoriais, ekskursijos, viktorinos ir daug kitų linksmybių. Bibliotekos savanorės  Mija ir Gaila buria 12 –15 metų skaitytojus ir žada daug gerų knygų bei geros nuotaikos.

Klubas renkasi kiekvieno mėnesio trečią trečiadienį 16 val. Vaikų literatūros skyriuje, Aukštaičių g. 4. Daugiau informacijos teiraukitės el. paštu vaikai@pavb.lt

O jeigu jūs turite įdomių pomėgių ar netikėtų idėjų, nelaikykite jų stalčiuje. Susisiekite su mumis ir gal tai taps dar vienu šauniu klubu!

Jūsų idėjų ir pasiūlymų laukiame el. paštu silvija.jautakyte@pavb.lt