Projektas „Literatūros ir kino dienos“

Literatūros ir kino dienos bibliotekoje“ – tai tęstinis skaitymo skatinimo bibliotekos vykdomas projektas, skirtas visoms gyventojų amžiaus ir socialinėms grupėms, kuriuo per literatūrą ir meninius bei dok. filmus siekiama populiarinti įvairių meno sričių Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų kūrybą, skatinti gyventojų nacionalinės literatūros skaitymą ir domėjimąsi vertingomis lietuvių autorių knygomis.

Projektas susideda iš trijų renginių ciklų – pavasarį ir rudenį 1 k/mėn rengiamų kūrybos vakarų, skirtų Nacionaline premija apdovanotiems rašytojams. Vasarą 1 k/sav organizuojamų „Literatūros ir kino“ ketvirtadienių, kuriuose vyksta naujų knygų sutiktuvės, meninių ar dok. filmų peržiūros bei diskusijos, skirtos įvairių meno sričių Nacionalinės premijos laureatų kūrybos populiarinimui.

Projekto renginių repertuarus bibliotekai padeda rengti Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla. Filmų repertuaras „Literatūros ir kino dienų ketvirtadieniams“ rengiamas panaudojant iš projektų lėšų pildomą Menų skaityklos filmų fondą.

Nacionalinės premijos laureatų kūrybos pažinimą projekte papildanti veikla – prieš renginius organizuojamos dokumentų parodos ir mini knygų mugės, kuriose pristatomos Nacionalinės premijos laureatų kūrybos naujienos ir leidyklų naujausi leidiniai.

2017 metais naujovė projekte – žodinė dalis renginiuose verčiama į gestų kalbą, taip siekiant mažinti girdėjimo negalią turinčiųjų kultūrinę atskirtį. Projekto renginiai peržengia Panevėžio miesto ribas. Iš numatytų 16-os projekto kūrybos vakarų 11 Nacionalinės premijos laureatų kūrybos vakarų bus surengta Rokiškio,Utenos, Biržų, Pasvalio, Molėtų, Zarasų viešosiose bibliotekose.

Kviečiame sekti informaciją www.pavb.lt ir dalyvauti renginiuose!

2017 Renginių repertuaras

2016 Renginių repertuaras

2015 Renginių repertuaras

2014 Renginių repertuaras

2013 Renginių repertuaras

2012 Renginių repertuaras

2011 Renginių repertuaras

2010 Renginių repertuaras

Projektą remia:

 LKT-LRKM-logotipai

Grįžti į pradinį projektų tinklalapį


Informaciją parengė
Laima Butkūnienė
Vyr. metodininkė
Tel. (8~45) 50 16 49