Renginių turas Juozo Miltinio vietomis

Kviesdama minėti legendinio režisieriaus Juozo Miltinio 110-uosius gimimo metus Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka parengė renginių turą REŽISIERIUI JUOZUI MILTINIUI – 110. Renginiai vyksta ne tik Panevėžyje, bet taip pat Šiauliuose ir režisieriaus gimtame krašte Akmenės rajone.

Panevėžyje, į kurį atvykęs 1940 m. ir pasilikęs visam gyvenimui režisierius įgyvendino kūrybinius sumanymus, Juozo Miltinio palikimo studijų centre (Algirdo g. 54-19) rugsėjo 3 d. atidaryta Juozo Miltinio bičiulio ir bendražygio skulptoriaus Juozo Šlivinsko skulptūrų ir eskizų paroda „Kelionė minčių“. Pasak autoriaus – šios ekspozicijos meniniai atradimai inspiruoti Juozo Miltinio. Paroda veiks iki spalio 1 d.

Šiauliai – tai pirmoji vieta, į kurią Juozas Miltinis su grupe kitų aktorių atvyko po mokslų Kaune, Valstybės teatro Vaidybos mokykloje. Tikslas buvo antrojo teatro Lietuvoje atidarymas. Rugsėjo 7 d. 15 val. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje (Aušros al. 62) visuomenei vyks leidinių parodos „Žvilgsnis į režisieriaus Juozo Miltinio asmeninę biblioteką“ pristatymas ir filmo „Juozas Miltinis. Knygos gravitacija“ peržiūra.

Dabikinėje (Akmenės raj.), režisieriaus gimtojoje vietoje, kur 1907 m. rugsėjo 3 d. jis gimė geležinkelio stoties sargo namelyje, anot paties J. Miltinio, buvo jo konflikto pradža: „Garvežys didingas, kaukiantis, ateina, rodos, tiesiai į mane ir <...> kartu mane labai traukė“. (Tomas Sakalauskas, „Monologai“). Rugsėjo 12 d. 17 val. Ventos miesto bibliotekoje Akmenės r. (Žemaičių g. 35, Venta) vyks Juozo Miltinio jubiliejinės sukakties paminėjimas „Teatras kaip ugnies žemė“.

Renginiuose dalyvauja režisieriaus Juozo Miltinio bičiuliai ir bendražygiai, Juozo Miltinio palikimo saugotojai.

Jubiliejaus renginių ciklas keliasi ir į spalį: spalio mėnesį kartą per savaitę Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vyks iki šiol nedemonstruotos video medžiagos apie Juozą Miltinį peržiūros-pokalbiai. Įdomios medžiagos žada pateikti operatoriai kino režisierius Jonas Čergelis ir filmų kūrėjas Albertas Petrauskas.

Jubiliejinei sukakčiai parengta virtuali paroda „JUOZAS MILTINIS. Legendinio režisieriaus įprasmintomis vietomis“, joje pateikiama rankraščių ir fotografijų gausa iš Juozo Miltinio palikimo studijų centro fondo.

Nuotraukoje – Juozas Miltinis su augintiniu Arieliu ieško savo gimtosios vietos (PAVB FJM-1016/10)

Renginius remia: 

LKT ir LRKM logotipai

Panevezio-miesto-savivaldyb-200

Renginių turo REŽISIERIUI JUOZUI MILTINIUI –110 plakatas