Kelionė minčių... Režisieriui Juozui Miltiniui – 110

JUOZAS MILTINIS

Rugsėjo 4 d. (pirmadienį) 17 val. Juozo Miltinio palikimo studijų centre (Algirdo 54-19) atidaroma Juozo Šlivinsko skulptūrų ir eskizų paroda „Kelionė minčių“, tai meniniai atradimai, inspiruoti Juozo Miltinio. Šiuo renginiu pradėsime renginių turą, skirtą režisieriaus Juozo Miltinio 110-osioms metinėms paminėti.

Juozas Miltinis (1907–1994) – legendinė teatro asmenybė, sukūrusi savitą, išskirtinį, ugdymu ir saviugda grįstą teatrą. Režisierius Miltinis – neįmenamas, nenuspėjamas, nuolatos besikeičiantis, kandus ir negailestingas – traukė prie savęs žmones savo įtaiga, išmintingumu ir improvizuoto polėkio galia. Režisierius, kurio būties esmė – „būti kelyje“, tai reiškia, kad žmogui visas gyvenimas – tai nuolatinis tobulėjimas, kad „ rytoj jis nebus jau toks, koks buvo šiandien“.

Tokia magiška asmenybė į savo aplinką traukė dailės, muzikos ir scenos meno žmones. Miltinis, be teatro, taip pat domėjosi ir kitais dalykais, nes jam buvo įdomu „juokauti, žaisti, gerėtis sokratiška ironija“, ir neatsitiktinai tokioje improvizuotoje aplinkoje netrūko meno žmonių. Vienas jų – skulptorius Juozas Šlivinskas.

Juozo Šlivinsko pažintis su režisieriumi užsimezgė 1977 metais, Juozui Miltiniui statant „Edipą Karalių“, kada jaunas skulptorius buvo pakviestas sukurti šiam spektakliui kaukes. Užsimezgusi bendrystė tęsėsi ir vėliau, režisieriui Juozui Miltiniui jau pasitraukus iš aktyvios kūrybinės veiklos. Skulptoriaus Juozo Šlivinsko Miltiniui dovanoti darbai („Juozo Miltinio portretas“ ir „Atpildo valanda“, 1986 m.) papildė gausią režisieriaus meno kūrinių kolekciją.

Parodoje „Kelionė minčių“ eksponuojami Juozo Šlivinsko skulptūros ir eskizai – naujausieji kūriniai, įkvėpti Juozo Miltinio atminimo. Paroda veiks iki spalio 1 d.

Renginio metu taip pat bus inovatyviai pristatyti vaizdai iš režisieriaus gyvenimo ir kūrybos virtualioje parodoje „Legendinio režisieriaus Juozo Miltinio vietomis“.

RENGINIŲ TURAS JUOZUI MILTINIUI – 110

Iliustracijoje – Juozas Miltinis. Panevėžys, 1977 m. Algimanto Žižiūno nuotr.

Renginius remia: 

LKT ir LRKM logotipai

Panevezio-miesto-savivaldyb-200

Regina Grigaliūnienė, Angelė Mikelinskaitė
Juozo Miltinio palikimo studijų centras