„Literatūros ir kino dienų ketvirtadieniai“ liepą

Vasaros mėnesiais ketvirtadieniais 16 val. lankytojus kviečiame pažinti Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatus per kino filmus. Liepą vyks ne tik kino filmų peržiūros, bet ir susitikimas...

Liepos 13 d. 16 val. konferencijų salėje – dokumentinis filmas „Pažvelk, tai Vilnius“ (režisierius Petras Savickis, 2006 m., 63 min.). Filme naudojamos garsių fotomenininkų, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų Antano Sutkaus, Romualdo Rakausko ir Algimanto Kunčiaus Vilniaus fotografijos.

„Pažvelk, tai Vilnius“ – filmas apie meilę… meilę miestui ir jo gyventojams. Todėl sudarytas iš nuotraukų, kuriose veikia žmonės. Jie arba matomi, arba ką tik čia buvę, arba tuoj ateis, arba justi tų sienų sugerti praėjusių kartų žvilgsniai, prisilietimai, atodūsiai, sakoma filmo anotacijoje.

Liepos 20 d. 16 val. konferencijų salėje – susitikimas, skiriamas dailininkui vitražistui Algirdui Dovydėnui. Bibliotekos II a. ekspozicijų erdvėse stiklinėje interjero pertvaroje galite matyti specialiai bibliotekos interjerui sukurtą stiklinį frizą. Tai Vilniaus dailės akademijos (VDA) vitražo studijos IX tarptautinio vitražo simpoziumo „1+1“ dalyvių kūrinys. Vitražo simpoziumas „1+1“ tradiciniu tapo profesoriaus Algirdo Dovydėno dėka.

Susitikime dalyvaus A. Dovydėno žmona dailininkė Nora Blaževičiūtė ir jo mokinė Vilniaus dailės akademijos docentė Ieva Paltanavičiūtė. Vyks dokumentinio filmo „Algirdas Dovydėnas. Stiklo magija“ (režisieriai Juozas Matonis, Vytautas Damaševičius, 1995 m., 31 min.) peržiūra. Algirdas Dovydėnas kilęs iš Pasvalio, 1994 m. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas.

Liepos 27 d. 16 val. konferencijų salėje – dokumentinis filmas „Dailininkai Birutė Žilytė ir Algirdas Steponavičius“ (režisieriai Juozas Matonis, Vytautas Damaševičius, 2003 m., 28 min.).

Dailininkė grafikė, knygų iliustratorė Birutė Janina Grasilda Žilytė-Steponavičienė kilusi iš Panevėžio raj., Miežiškių sen. Mokėsi Panevėžio mergaičių ir suaugusiųjų gimnazijose, 2015 m. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė. Dailininkas, knygų iliustratorius, rašytojas Algirdas Steponavičius – 1990 m. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas

Filmų repertuaras „Literatūros ir kino dienų ketvirtadieniams“ rengiamas iš Menų skaityklos filmų fondo, kuris nuolat pildomas iš projektų lėšų.

Visas „Literatūros ir kino dienos“ renginių repertuaras

Projekto rėmėjai:

 LKT ir LRKM logotipai

Laukiame Jūsų!

Vilija Stokienė
PAVB Ryšių su visuomene koordinatorė
Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.
Tel. (8-45) 50 20 38