Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienoms

Birželio 19 d. (pirmadienį) 16 val. bibliotekos (Respublikos g. 14) konferencijų salėje vyks renginys, skirtas Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienoms.

Dalyvaus buvęs tremtinys Vitalis Staugaitis, J.E. Panevėžio vyskupas Jonas Kauneckas, Pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir Sąjūdžio ekspozicijos muziejininkė Giedrė Baltušnikienė, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Panevėžio skyriaus atstovai.

 Vitalis Staugaitis – 1941-ųjų metų tremtinys prie Laptevų jūros ir 1989-ųjų metų ekspedicijos į lietuvių tremties vietas Lenos deltoje „Lena 89“ vedlys.

Į tremtį, amžino įšalo žemę, jis pateko su šeima būdamas dvylikos metų. Dirbo įvairius darbus: vežiojo žmones ir krovinius šunų kinkiniu, motorinėmis valtimis, medžiojo lapes, ruonius, paukščius. Tremties patirtį jis užrašė prisiminimų knygoje „Lenos deltoje ne savo noru“.

Iškentęs sunkiausias gyvenimo sąlygas į Lietuvą grįžo 1959 m. Dar kartą į Sibirą pateko 1989 m. – į Lenos deltą vyko lietuvių ekspedicija, skirta ten žuvusiems tautiečiams atminti. Ekspedicijos metu nufilmuotas dokumentinis filmas, kurio ištraukas žiūrėsime renginyje. Bus eksponuojami V. Staugaičio prisiminimų apie tremtį piešiniai.

Maloniai kviečiame

Vilija Stokienė
PAVB Ryšių su visuomene koordinatorė
Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.
Tel. (8-45) 50 20 38