Skelbiami „Skaitymo iššūkio“ laimėtojai

Visą vasarą šalies bibliotekos kvietė į varžytuves „Skaitymo iššūkis“ – įveikti 10 su knygų skaitymu susijusių užduočių. Atėjo metas paskelbti Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos skaitytojus-laimėtojus ir aktyviausias Panevėžio regiono bibliotekas.

Šiandien burtų būdu buvo ištraukti penkių Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos „Skaitymo iššūkio“ laimėtojų vardai. Tai centrinių rūmų skaitytojai Domas Gintautas (11 metų), Ieva Karoblytė (27 metai), Aldona Marytė Gapšienė (74 metai) ir padalinio Vaikų literatūros skyriaus skaitytojai Gaila Aleknaitė (13 metų) ir Mija Merkytė (13 metų).

Laimėtojams bus įteikti „Skaitymo iššūkio“ prizai: skaitymo pagalvėlės, kuprinėlės ir diplomai. Kviečiame laimėtojus ateiti į biblioteką atsiimti prizų!

Pastaba – Vaikų literatūros skyriaus (Aukštaičių g. 4) skaitytojams-laimėtojams prizai bus įteikti rugsėjo 14 d. 15 val. ten vyksiančiame projekto „Vasara su Knyga ir ETNO kultūra“ baigiamajame renginyje.

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka koordinavo ir Panevėžio regiono bibliotekose vykstantį „Skaitymo iššūkį“. Iš 76 iššūkį metusių regiono bibliotekų ir jų filialų skelbiamos keturios laimėtojos, kurių lankytojai perskaitė daugiausia knygų. Tai Molėtų rajono savivaldybės viešoji biblioteka (806 perskaitytos knygos); Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešoji biblioteka (323), Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka (316) ir Panevėžio rajono savivaldybės viešoji biblioteka (316).

Skaičiuojama, kad visoje šalyje „Skaitymo iššūkio“ dalyviai perskaitė beveik 25 tūkst. knygų, o labiausiai jiems patiko psichologijos žanro grožiniai kūriniai. Lietuvoje iššūkį gyventojams metė 66 bibliotekos ir jų filialai, suskaičiuota 4568 prie iššūkio prisijungę dalyviai, o iš jų net 1097 įveikė visas užduotis.

Daugiausiai skaitytojų pritraukusios „Skaitymo iššūkyje“ bibliotekos bus apdovanotos „Skaitymo festivalyje“ rugsėjo 8–9 dienomis.

Informaciją parengė
Vilija Stokienė
Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos
Ryšių su visuomene koordinatorė
Tel. (8-45) 50 20 38
Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.