Ekskursijų temos

Pažintinė ekskursija – jos metu sužinosite apie visų Centrinių rūmų skyrių darbą, aplankysite visas skaityklas, susipažinsite su tuo metu veikiančiomis parodomis. Trumpai susipažinsite su Bibliotekos taisyklėmis ir turimais turtais: knygomis, rankraščiais, meno ir muzikos leidiniais. Vieta – Centriniai rūmai, trukmė – 45 min. Skirta apie 15-25 lankytojų grupei.

Ekskursija „Esu skaitytojas“ – pristatysime bibliotekos paslaugas: kaip tapti skaitytoju, kur rasti įvairių leidinių, kaip susirasti informacijos. Mokysime, kaip užsisakyti knygą, kas išduodama į namus, kokių ir kur papildomų paslaugų teikiame. Supažindinsime su Mokymų klase, skaityklomis, saugykla.
Vieta – Centriniai rūmai, trukmė – 45 min. Skirta apie 15-25 lankytojų grupei.

Senų knygų, rankraščių lobiai bibliotekoje – jeigu domitės senomis ir retomis knygomis, rankraščių kolekcijomis, norite prisiliesti prie pirmojo 1713 metų K. Sirvydo Trikalbio žodyno, pamatyti spaudos draudimo laikmečio lietuviškų knygų ir laikraščių, išsamiai supažindinsime su Krašto kultūros paveldo centro fondais ir saugykla.
Vieta – Centriniai rūmai, trukmė – 30 min. Skirta apie 15 lankytojų grupei.

Knygos kelias nuo spaustuvės iki skaitytojo – sužinosite, kokias ir iš kokių tiekėjų užsakome knygas bibliotekai. Kokį darbą atlieka darbuotojai, kad knyga pasiektų skaitytoją, kaip ji patenka į savo vietą lentynoje, kaip tampa pasiekiama elektroniniame kataloge.
Vieta – Centriniai rūmai, trukmė – 30 min. Skirta apie 15 lankytojų grupei.

Kino valanda – iš filmotekos fondo (Menų centre III a., elektroniniame kataloge ar tel. (8-45) 46 55 52) pasirinkite paaugliams ar jaunimui skirtą prevencijos filmą ir žiūrėkite konferencijų salėje. Pageidaujantiems išsamiau pristatome Menų centro fondus, filmotekos naujienas, trukmė – 30 min.
Vieta – Centriniai rūmai, Konferencijų salė, Menų centras.

Bibliotekininkas: profesija ir įvaizdis – pristatome apžvalgą apie bibliotekos vaidmenį šiuolaikinėje visuomenėje,  teikiamas paslaugas, augimą, ateities scenarijus, siūlome atidžiau pažvelgti į bibliotekos specialisto profesinę raidą, pokyčius, vykstančius dėl informacijos ir komunikacinių technologijų plėtros.

Vieta – Centriniai rūmai, Konferencijų salė. Trukmė – 45 min. Skirta apie 30 lankytojų grupei. Suderinkite ekskursijos datą prieš 7 darbo dienas.

Mažiesiems lankytojams:

Teatralizuota ekskursija-žaidimas ikimokyklinukams. Pirmojoje pažintyje su biblioteka vaikai kviečiami žaisti: dalyvius priims darbščioji bitelė-bibliotekininkė, pasiūlys mėgstamo pasakų herojaus kaukę, papasakos, kaip tapti bibliotekos skaitytoju, vyks pokalbis apie knygas.
Kreiptis į Oną Kaluinienę tel. (8-45) 435677 ar el. paštu Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.
Vieta –Vaikų ir jaunimo literatūros centre (Aukštaičių g. 4)

Edukacinė pamoka antraklasiams „Knygų seklių paslaptys“. Knygų labirintuose vaikai taps sekliais. Susipažins su pradinukams skirtu fondu, jo išdėstymo tvarka, atliks paruoštų komandinių užduočių, suras nurodytų knygų, dalyvaus pažinties su biblioteka viktorinoje.
Kreiptis į Oną Kaluinienę tel. (8-45) 435677 ar el. paštu Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.
Vieta –Vaikų ir jaunimo literatūros centre (Aukštaičių g. 4)

Vedame pažintines ekskursijas anglų ir rusų kalbomis. Norėdami užsisakyti, suderinkite ekskursijų datas prieš 7 darbo dienas.

Informaciją parengė

Rūta Juzėnienė
Bibliotekų vadybos ir rinkodaros skyrius
Tel. (8~45) 50 16 49
Mob. tel. (8~687) 55 901
El. p. Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.